В МОЗ розраховують, що імунітет від вакцини триватиме 12 місяців

Міністерство охорони здоров'я не розглядає сценарій з відсутністю імунітету через шість місяців після вакцинації
 

Журналіст відділу новин
В МОЗ розраховують, що імунітет від вакц…
Фото: Скріншот

Про це на брифінгу, приуроченому старту вакцинації проти COVID-19 в Україні, заявив заступник міністра охорони здоров'я України, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує Depo.ua.

Він повідомив, що після вакцинації від COVID-19 імунітет має діяти мінімум 12 місяців. Тому до проекту бюджетної декларації на 2022 рік вже закладаються кошти на закупівлю вакцини.

За його словами, Міністерство охорони здоров'я не розглядає сценарій з відсутністю імунітету через шість місяців після вакцинації, тому що не очікує непередбачених мутацій вірусу.

"Оскільки, за нашою інформацією, як мінімум 12 місяців повинен бути імунітет, якщо не станеться якась мутація, яка не була передбачена до цього", – зазначив Ляшко.

Він також додав, що до проекту бюджетної декларації, який МОЗ подав Міністерству фінансів, вже передбачено необхідну суму для закупівлі вакцини на 2022 рік.

Нагадаємо, 15 лютого в Україні повинна була стартувати кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Попри всі заяви очільника Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Максима Степанова та його заступників, цього так і не сталося. Натомість у МОЗ повідомили для Depo.ua, що імунізація від коронавірусу почнеться не раніше, ніж наприкінці лютого – на початку березня.

18 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що вилетів до Індії, щоб проконтролювали відправку партії вакцин проти коронавірусу в Україну.

20 лютого стало відомо, що Україна стане однією з перших країн у світі, які отримають вакцину від коронавірусу Covishield, вироблену в Індії.

22 лютого Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування.

23 лютого в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак із першою партією вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Читайте також: В Україну їде вакцина CoviShield: Що про неї відомо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme