У Мін'юсті почали екзаменувати майбутніх нотаріусів

Міністерство юстиції розпочало проведення іспиту на право займатися нотаріальною діяльністю
Depo.Влада
11 лютого 2015 16:38
ФОТО: depo.ua
У Мін
У Мін'юсті почали екзаменувати майбутніх нотаріусів

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, головними управліннями юстиції було внесено 93 подання на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. Загалом 4 особам було відмовлено у допуску до складання іспиту.

Іспит буде проходити з 11 по 13 лютого 2015 року загальний час електронного анонімного тестування становить 4 години і складається з двох частин: теоретичної та практичної. Теоретична частина складається з 90 питань і в разі успішного надання відповідей комп'ютер автоматично відкриває доступ до практичних завдань. Практична частина іспиту включає в себе 5 завдань і 5 проектів нотаріальних документів.

«Результати іспиту визначає автоматизована комп'ютерна система залежно від кількості правильних відповідей. При цьому сам іспит проводиться анонімно - імена претендентів стають відомими членам комісії тільки після того, як комп'ютер видасть результати іспиту», - повідомила заступник директора Департаменту нотаріату та фінансового моніторингу секретар Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату Анна Мосійчук.

За словами заступника міністра - керівника апарату Мін'юсту Оксани Іванченко, для відомства важливо, щоб нотаріальні послуги людям надавали кваліфіковані фахівці. «Суб'єктивні підходи, які застосовувалися за часів попередньої влади, відсутні», - підкреслила Оксана Іванченко.

У Мін'юсті зазначили, що іспит на право займатися нотаріальною діяльністю проходитиме за новою системою 4 рази на рік, тоді як за минулої влади це відбувалося всього 1 раз на рік. Результати іспиту після його завершення будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.