В Міноборони пояснили, коли українцям почнуть надсилати повістки в армію

Військові комісаріати почнуть надсилати повістки громадянам України після прийняття Верховною Радою закону про часткову мобілізацію
Depo.Влада
13 січня 2015 13:20
ФОТО: depo.ua
В Міноборони пояснили, коли українцям почнуть надсилати повістки в армію
В Міноборони пояснили, коли українцям почнуть надсилати повістки в армію

Про це на прес-конференції заявив перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних сил України Володимир Талалай, передає depo.ua з посиланням на «РБК-Україна».

«Повістки почнуть приходити тільки тоді, коли Верховна Рада проголосує відповідний закон про затвердження указу президента на часткову мобілізацію», - заявив Талалай.

За його словами, запрошення до військкоматів для обліку призовників вже почали приходити громадянам.

Чиновник також зазначив, що жителі Криму, Донецької та Луганської областей також матимуть можливість бути мобілізованими. Для цього їм потрібно буде виїхати на підконтрольні українській владі території та подати відповідні заяви.

Мобілізовані в Україні військовослужбовці не можуть відмовитися від виконання обов'язків у зоні проведення АТО, оскільки використання ЗСУ у складі сил АТО передбачено законом про боротьбу з тероризмом, повідомляє «Укрінформ».

Талалай також нагадав, що за ухилення від виконання військового обов'язку передбачена кримінальна відповідальність.

«Чинне законодавство передбачає відповідальність. Якщо громадянин відкрито заявить про своє небажання виконувати військовий обов'язок, то згідно з Кримінальним кодексом за це передбачена кримінальна відповідальність, у тому числі аж до позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. За простіші порушення передбачена адміністративна відповідальність», - зауважив представник МОУ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що президент України Петро Порошенко на цьому тижні може внести до Ради законопроект про мобілізацію.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці грудня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення відновити з 2015 року призов на строкову військову службу, а також провести три хвилі мобілізації.