В Міноборони заперечують застосування касетних бомб на Сході України

Українська армія не застосовує касетні боєприпаси
Depo.Влада
3 грудня 2014 17:13
ФОТО: depo.ua
В Міноборони заперечують застосування касетних бомб на Сході України
В Міноборони заперечують застосування касетних бомб на Сході України

Про це йдеться в заяві Міноборони України, опублікованій на сайті відомства, передає ДеПо.

«За час проведення антитерористичної операції на сході України Збройні Сили України не використовували і не використовують боєприпаси, заборонені міжнародними договорами, у тому числі касетні боєприпаси», - констатували в Міноборони.

У відомстві вважають, що інформація про ймовірне застосування Збройними Силами України в Донецькій і Луганській областях касетних боєприпасів поширюється «з метою дискредитації іміджу України на міжнародній арені та позбавлення нашої держави підтримки світової спільноти у визвольній боротьбі проти російського агресора та проросійських найманців».

Сьогодні міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch повторно звинуватила українську сторону у використанні касетних бомб для обстрілу території, на якій знаходиться цивільне населення в зоні АТО.

Як повідомляв ДеПо, 21 жовтня Міжнародна організація Human Rights вже звинувачувала український уряд у використанні касетних боєприпасів при обстрілі Донецька на початку жовтня. У штабі антитерористичної операції (АТО) спростовували використання касетних бомб українськими військовими. В РНБО були впевнені, що Human Rights піддалася на численні провокації бойовиків.

Тоді в Києві також заявили: готові довести в ООН, що заборонені касетні боєприпаси в зоні антитерористичної операції (АТО) використовувалися тільки незаконними збройними формуваннями, які підтримуються Російською Федерацією.