У Мінфіні захищають Колобова перед СБУ

У Міністерстві фінансів України стверджують, що в минулому році керівництво відомства не порушувало законів, випустивши єврооблігації на 3 млрд доларів при залученні кредиту від Російської Федерації
Depo.Влада
26 вересня 2014 18:47
ФОТО: depo.ua
У Мінфіні захищають Колобова перед СБУ
У Мінфіні захищають Колобова перед СБУ

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Мінфіну.

У відомстві стверджують, що всі показники державного боргу на кінець 2013 року були в межах, визначених законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік».

У повідомленні підкреслюється, що глава Мінфіну не може сам випустити облігації - для цього необхідне спеціальне розпорядження Кабінету Міністрів з дорученням здійснити позику на умовах, які теж визначаються урядом. При цьому перед виходом на зовнішні ринки капіталу проводиться велика робота за участю майже всіх міністерств і відомств.

Єврооблігації випускаються згідно з нормами міжнародного права, договірна документація по таких транзакціях - стандартна для всіх випусків облігацій, які торгуються на Ірландській біржі.

Мінфін гарантує, що Україна виконує всі зобов'язання перед кредиторами в повному обсязі. 

Нагадаємо, що днями в Службі безпеки України заявили про початок кримінального провадження проти екс-міністра фінансів України Юрія Колобова та інших членів уряду України у справі про залучення Україною 3 млрд дол. кредиту в Росії. У СБУ вважають, що Колобов, зловживаючи службовим становищем, в порушення вимог закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік», організував і забезпечив випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд дол. за рахунок «Фонду національного добробуту» Російської Федерації, а також незаконно перерахував комісію в сумі 450 тис. дол. на користь VTB Capital plc (дочірня компанія російського банку «ВТБ», м. Лондон) за розміщення зазначених державних паперів.