У Латвії розробили адекватну відповідь російській пропаганді

У Латвії презентували документ-рекомендацію «Відповідь на проведену Росією агресивну інформаційну політику»
Depo.Влада
12 березня 2015 15:42
ФОТО: depo.ua
У Латвії розробили адекватну відповідь російській пропаганді
У Латвії розробили адекватну відповідь російській пропаганді

Документ розроблений Балтійсько-Чорноморським альянсом у співпраці з понад 20 експертами у сфері державного управління, безпеки та ЗМІ країн Балтії, України, Молдови, Росії та Польщі, передає «Радіо Свобода».

Як повідомляється, документ надає загальний огляд загроз інформаційного простору, а також ряд конкретних пропозицій щодо дій, як зміцнити медійне середовище і розвинути ефективне регіональне співробітництво для зменшення загроз інформаційного простору, створених Москвою.

За словами голови альянсу Сарміте Елерте, присутність російських ЗМІ на ринках країн Балтії, України, Грузії та Молдови і агресивна інформаційна кампанія Росії створює загрозу для цих держав. А події в Україні показали, що інформація може бути використана як зброя в гібридній війні, додала вона.

«На цю агресивну інформаційну політику слід давати відповідь, однак вона не має бути ідентичною російським погрозам, адекватна відповідь повинна базуватися на демократичних принципах», - підкреслила вона.

Очікується, що 31 березня рекомендаційний документ представлять для обговорення в Україні, після чого з доданими українською стороною пропозиціями документ наприкінці квітня буде обговорюватися в Брюсселі, щоб остаточний узагальнений варіант представити на саміті Східного партнерства ЄС, який відбудеться в травні в Ризі в рамках головування Латвії в Раді ЄС.

Нагадаємо, раніше Литва побачила реальну загрозу з боку РФ.

Як повідомляв depo.ua, 19 лютого міністр оборони Великобританії Майкл Фаллон заявив, що Росія становить серйозну загрозу для країн Балтії - Латвії, Литви та Естонії. У Литві вже спостерігаються все більш очевидні зусилля Росії з розпалювання інформаційної війни та поширення пропаганди в ЗМІ та соціальних мережах.

Фото: radiosvoboda.org

Мітки: