В Інтерпол сьогодні передадуть рішення суду про арешт Онищенка, - САП

Спеціальна антикорупційна прокуратура сьогодні подасть до Інтерполу постанову суду про дозвіл на арешт народного депутата Олександра Онищенка
Depo.Влада
10 серпня 2016 12:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник голови САП Володимир Кривенко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Наш наступний крок - сьогодні ми готуємося подати постанову суду про затримання Олександра Романовича до українського бюро Інтерполу, спробуємо оперативно спрацювати з іноземними партнерами, щоб було виставлено так звану "червону картку". І Олександр Романович, якщо він буде перебувати в одній із країн, на яку поширюється юрисдикція Інтерполу, міг бути оперативно затриманий. Після його затримання буде вирішувати питання, згідно з чинним законодавством, про екстрадицію і подальший розгляд клопотання про утримання під вартою... Зараз контакт з нашими колегами з Британії є, думаю, у нас все вийде", - заявив Кривенко.

Нагадаємо, що 9 серпня Солом'янський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів САП про надання дозволу на затримання організатора схеми розкрадання газу нардепа Олександра Онищенка.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викликало народного депутата Олександра Онищенка на допит 5 серпня, але він не з'явився. 

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше новин політики читайте на Depo.Влада