В Харкові вирішили, що дошку філологу Шевельову демонтували незаконно

Харківський апеляційний адміністративний суд скасував рішення міськради і розпорядження мера Геннадія Кернеса про демонтаж меморіальної дошки українському філологу Юрію Шевельову
Depo.Влада
5 січня 2015 09:12
ФОТО: depo.ua
В Харкові вирішили, що дошку філологу Шевельову демонтували незаконно
В Харкові вирішили, що дошку філологу Шевельову демонтували незаконно

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на «Укрінформ».

«Колегія суддів скасувала рішення Харківської міськради і розпорядження міського голови Геннадія Кернеса від 25 вересня 2013 року про демонтаж меморіальної дошки Юрію Шевельову», - повідомили в суді.

Нагадаємо, у вересні 2013 року на сесії Харківської міськради депутати прийняли рішення ліквідувати меморіальну дошку Шевельову, звинувативши його у співпраці з нацистами в окупованому Харкові.

Тоді ж вандали розбили дошку, встановлену з ініціативи низки громадських організацій, починаючи з фонду Гната Хоткевича, на будинку по вулиці Сумській, 17, де свого часу жив Шевельов - мовознавець - славіст, історик літератури і громадський діяч.

Тоді ж голова Харківської ОДА Михайло Добкін обізвав Шевельова «спільником фашистів». Коментуючи той факт, що в Харкові, незважаючи на перешкоди, відкрили дошку філологу, він написав: «Мерзотники фашистські своєму фашистському мерзотнику дошку прибили. Похапцем і в темряві, як і личить зрадникові».

Раніше, в жовтні 2014 року, в Харкові невідомі  розбили меморіальну дошку герою СРСР, учаснику Другої світової війни Денису Шелесту.