В ГПУ допускають причетність іноземних спецслужб до розстрілів на Майдані

До розстрілів активістів на Майдані Незалежності в Києві, ймовірно, причетні іноземні спецслужби
Depo.Влада
19 листопада 2014 17:47
ФОТО: depo.ua
В ГПУ допускають причетність іноземних спецслужб до розстрілів на Майдані
В ГПУ допускають причетність іноземних спецслужб до розстрілів на Майдані

Про це заявив заступник генерального прокурора Олег Заліско, повідомляє УНІАН.

«У розпорядженні правоохоронних органів є інформація про можливу участь, присутність на території України представників іноземних спецслужб під час подій, пов'язаних з припиненням мирних акцій протесту, але дані питання знаходяться в компетенції СБУ, і слідчі СБУ проводять відповідні дії з документування такої діяльності», - сказав Заліско.

За його словами, слідчі опитали снайперів, які під час масових розстрілів «майданівців» 18-20 лютого займали позиції на дахах найближчих будівель, але всі вони на допитах показали, що вели спостереження і не відкривали вогонь, оскільки не бачили загрози з боку мітингувальників.

Як повідомляв ДеПо, по даним ГПУ, через неправомірне застосування сили правоохоронцями під час Майдану з 30 листопада по 20 лютого в Києві загинули 77 осіб. Однак зараз підозру у розстрілі «майданівців» оголошено тільки трьом «беркутівцям».

Нагадаємо, ще в березні глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що є всі підстави вважати, що групи співробітників ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів у так званій антитерористичній операції в Києві під час масових акцій протесту в лютому 2014 року.