У Держприкордонслужбі розказали, як будуть будувати «Стіну» між Україною і РФ

Кордон з Російською Федерацією буде обладнано інженерними спорудами в два етапи. Спочатку займуться тими ділянками кордону, які знаходяться поза зоною бойових дій

У Держприкордонслужбі розказали, як буду…

Про це повідомив Заступник голови Держприкордонслужби України Павло Шишолін у ході презентації проекту «Стіна», передає «Интерфакс-Украина».

«На першому етапі провести облаштування ділянок, які знаходяться у даний момент поза зоною конфлікту і активних бойових дій, де ми можемо сьогодні розпочати роботи з інженерного облаштування», - сказав Шишолін.

Він уточнив, що мова йде про Чернігівську, Сумську та Харківську області, а також про північні райони Луганської області, які межують з Харківською.

«Загальна протяжність цієї ділянки (першого етапу, - ред.) складає 500 км. Крім того, необхідно також розглянути питання облаштування адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим. Я просив би прем'єр-міністра розглядати це питання в єдиному контексті», - зазначив Шишолін на засіданні Кабміну під час презентації проекту «Стіна».

Він додав, що є потреба у проведенні відповідних робіт і на морській ділянці кордону навпроти Маріуполя, Бердянська і Генічеська.

Заступник глави Держприкордонслужби уточнив, що основним елементом інженерного облаштування держкордону на сухопутній ділянці будуть контрольно-світлові смуги, земляні рови, різні системи оптико-електронного спостереження і всі електронно-сигналізаційні комплекси і різні фортифікаційні споруди, які будуть перешкоджати руху транспортних засобів і автомобілів з ​​території РФ .

На морській ділянці кордону буде єдина система оптико-електронного спостереження, а також фортифікаційні споруди, які не допустять безперешкодної висадки на територію України. 

За словами Шишоліна, реалізація другого етапу проекту «Стіна» може бути розпочата після закінчення бойових дій. Тоді й облаштують решту 400 км україно-російського кордону. 

Проектом займатимуться Міністерство інфраструктури, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, а також Міноборони. Кошти на «Стіну» виділять з бюджету. Крім того, будуть залучатися позабюджетні гроші, а також міжнародна технічна допомога.

Як повідомляв ДеПо, раніше з ініціативою зведення інженерної споруди на кордоні з Росією виступила адміністрація глави Дніпропетровської ОДА на чолі з Ігорем Коломойським. Згідно з розробленим проектом, пропонується за півроку уздовж 1920 км кордону між Україною і Росією збувати сталеву огорожу з колючим дротом. З обох боків стіни пропонується викопати рови, а всю нейтральну територію - замінувати. Крім того, громадські активісти пропонували побудувати 10-метрову стіну на кордоні з РФ.

Пізніше уряд України прийняв рішення з інженерного облаштування кордону з Російською Федерацією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme