У ГПУ пояснили, чому закрили справи проти Пшонки і Якименка

Генпрокуратура призупинила слідство щодо Олександра Якименка й Віктора Пшонки у зв’язку з оголошенням їх у розшук
Depo.Влада
21 квітня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник управляння спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"У нашому управлінні розслідується щодо двох – це Пшонка і Якименко. Розслідування дійсно зупинене у зв’язку з розшуком, як це передбачено статтею 280 Кримінального процесуального кодексу України", - підтвердив він.

"Ми змушені це робити, тому що законодавець в КПК визначив строк розслідувань – тільки рік з моменту повідомлення про підозру, якщо справу не зупиняти, то строки слідства вийдуть – і необхідно буде закривати безпідставно", - сказав Горбатюк.

Разом з тим, він зауважив, що у справах за фактами тих злочинів, які інкримінують вказаним особам, розслідування триває.

"Потрібно чекати розшуку, тому що для процедури заочного засудження потрібно оголошення в міжнародний розшук, а Інтерпол відмовив в оголошені в міжнародний розшук по Якименку і Пшонці", - зазначив Горбатюк.

"Ми відправили лист, щоб пояснити позиції, які необхідно надати. Тому що немає чіткої мотивації, там є посилання на пункт про те, що вбачаються ознаки політичних переслідувань. Ми направили лист з тим, щоб нам пояснили: які необхідні від нас дії, щоб переконати Інтерпол в тому, що тут немає політичних переслідувань", - повідомив слідчий.

Він сказав, що "на сьогодні відповіді ще немає". "Відновлення розслідування – коли їх затримають або коли підстави для заочного засудження змінилися б і вже не було б прив’язки до міжнародного розшуку, однак Верховна Рада ці зміни не підтримала", - сказав Горбатюк.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура припинила розслідування кримінальних проваджень щодо колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки, колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, екс-глави Служби безпеки Олександра Якименка, а також проти колишнього глави Національного банку Ігоря Соркіна.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада