Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію

Генеральна військова прокуратура почала кримінальне провадження щодо поширення активістами зразків заяв у військові комісаріати про відмову від мобілізації
Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію
Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Повідомляється, що головною військовою прокуратурою ГПУ під час моніторингу мережі Інтернет виявлені факти розповсюдження активістами, так званого руху «Антивійна» зразків заяв у військові комісаріати про нібито законність відмови громадян від мобілізації, а також поширене відеозвернення із закликами звертатися у військові комісаріати за вказаною заявою.

У свою чергу, Матіос зазначив, що подібні заяви не містять ніякого правового обґрунтування, а дії осіб, причетних до цього, спрямовані виключно на зрив виконання Указу президента України від 14 січня 2015 року «Про часткову мобілізацію» і перешкоджають законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) та розпочато досудове розслідування.

Як повідомляв depo.ua, перший етап четвертої хвилі мобілізації завершений: призовники сповіщені про необхідність прибути у військові комісаріати.

Нагадаємо, 29 січня президент України Петро Порошенко заявив, що чергова хвиля мобілізації в Україні проходить за графіком: вручено 73 тис. повісток. На 2015 рік в Україні заплановано три хвилі мобілізації - з січня по серпень. Перша почалася 20 січня, вона повинна тривати три місяці.

Додамо, що в Російській Федерації дозволили громадянам України призовного віку перебувати на території країни більше 90 днів, щоб зірвати хвилю мобілізації в Україні.