Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію

Генеральна військова прокуратура почала кримінальне провадження щодо поширення активістами зразків заяв у військові комісаріати про відмову від мобілізації
Depo.Влада
29 січня 2015 16:56
ФОТО: depo.ua
Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію
Військова прокуратура завела справу за фактом спроби зірвати мобілізацію

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Повідомляється, що головною військовою прокуратурою ГПУ під час моніторингу мережі Інтернет виявлені факти розповсюдження активістами, так званого руху «Антивійна» зразків заяв у військові комісаріати про нібито законність відмови громадян від мобілізації, а також поширене відеозвернення із закликами звертатися у військові комісаріати за вказаною заявою.

У свою чергу, Матіос зазначив, що подібні заяви не містять ніякого правового обґрунтування, а дії осіб, причетних до цього, спрямовані виключно на зрив виконання Указу президента України від 14 січня 2015 року «Про часткову мобілізацію» і перешкоджають законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) та розпочато досудове розслідування.

Як повідомляв depo.ua, перший етап четвертої хвилі мобілізації завершений: призовники сповіщені про необхідність прибути у військові комісаріати.

Нагадаємо, 29 січня президент України Петро Порошенко заявив, що чергова хвиля мобілізації в Україні проходить за графіком: вручено 73 тис. повісток. На 2015 рік в Україні заплановано три хвилі мобілізації - з січня по серпень. Перша почалася 20 січня, вона повинна тривати три місяці.

Додамо, що в Російській Федерації дозволили громадянам України призовного віку перебувати на території країни більше 90 днів, щоб зірвати хвилю мобілізації в Україні.