У «Газпромі» потирають руки: зима холодна, Україна не встигла закачати газ

Голова «Газпрому» Олексій Міллер вважає, що Україна вже не встигне закачати в сховища необхідний обсяг газу до початку зимового періоду відбору
Depo.Влада
8 жовтня 2014 07:10
ФОТО: depo.ua
У «Газпромі» потирають руки: зима холодна, Україна не встигла закачати газ
У «Газпромі» потирають руки: зима холодна, Україна не встигла закачати газ

Про це пише ТАСС, передає ДеПо.

«За час, який залишився до початку періоду відбору газу з підземних сховищ, Україна вже не встигне в необхідному обсязі закачати газ», - заявив він під час Петербурзького міжнародного газового форуму.

«Їй потрібно 18 млрд кубометрів, а краще 20 млрд. Звісно, всі розуміють, що цього не вийде. Це вже сталося», - пояснив голова «Газпрому».

При цьому він нагадав, що «ті ризики, які можливі в разі різкого похолодання, вони залишаються». «Прогноз, що зима, буде холодною», - додав він.

Крім того, «Газпром» розраховує сьогодні отримати коментар української сторони щодо спірних моментів погашення боргів за газ. «Ми поки що не бачили коментарів. Сподіваюся, що 8 жовтня ми їх отримаємо», - сказав він.

За його словами, «можна розраховувати, що тристороння зустріч відбудеться наступного тижня».

Нагадаємо, Росія очікує від України оплати 2 млрд доларів боргу за раніше поставлений газ у жовтні 2014 року і 1,1 млрд - до кінця 2014 року. При цьому вона готова поставити в Україну найближчим часом 5 млрд куб. м газу по 385 дол. за тис. куб. м.

Разом із тим міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що Україна поки що не прийняла рішення про виплату газового боргу Російській Федерації.