У Європарламенті об'єдналися в групу 50 друзів України

У Європейському парламенті створили неформальну депутатську групу «Друзі європейської України»
Depo.Влада
10 грудня 2014 15:48
ФОТО: depo.ua
У Європарламенті об
У Європарламенті об'єдналися в групу 50 друзів України

Ініціював об'єднання депутат від Литви Петрас Ауштревічус, повідомляє «Укрінформ», передає ДеПо.

«Україна потребує постійної політичної уваги та ефективної підтримки у різних сферах - фінансовій, військовій, гуманітарній. Для консолідації єдності серед політичних сил Європарламенту на підтримку України, для генерування нових ідей та сприяння їхній ефективній імплементації я виступив з ініціативою створити таку неформальну групу - «Друзі європейської України», - підкреслив Ауштревічус.

На даний момент до групи увійшли близько 50 депутатів від 18 країн-членів ЄС, що представляють різні політичні фракції, включаючи народників, соціалістів, лібералів та консерваторів, уточнили в представництві України при ЄС.

На засіданні було обрано співголови групи: від ЄС - Ауштревічус, від української сторони - Іванну Климпуш-Цинцадзе і Остапа Семерака.

Українська делегація поінформувала, що у Верховній Раді також створено українську частину групи у складі понад 50 депутатів.

На першому засіданні парламентарі обговорили широкий спектр питань, зокрема, можливість протидії російській пропаганді, питання ратифікації Угоди про асоціацію, надання Україні безвізового режиму, а також сприяння у проведенні системних реформ. Окрема увага була приділена захисту прав людини, насамперед, у Криму та на Донбасі, а також реабілітації поранених українських військовослужбовців.