В ЄС вважають логічним призначення в Україні віце-прем'єра з євроінтеграції

В Європейському Союзі вважають логічним, щоб в українському уряді був призначений відповідальний за координацію процесів, необхідних для європейської інтеграції
Depo.Влада
15 січня 2016 21:24
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні у Брюсселі журналістам сказав високопосадовий європейський дипломат, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

"У такому складному процесі реформ, через який зараз проходить Україна, є великі виклики в питанні координації. Тому є свого роду логіка у намаганні координувати це в уряді на високому рівні. Звичайно - це суверенне рішення України, і їхнє рішення, як вони будуть називати цю позицію. Я думаю, що це - цікава ідея", - сказав він.

Дипломат також повідомив, що і Зовнішня служба ЄС поділяє цю ідею. "Ми думаємо, що це предмет, який заслуговує на розгляд, це також логічна ідея", - наголосив він.

Співрозмовник підтвердив, що така пропозиція є і в документах, які надала група країн ЄС для розгляду на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ, яке пройде у понеділок, 18 січня у Брюсселі.

Нагадаємо, за словами брюссельського кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка, принаймні 9 країн ЄС наполягають на тому, щоб Україна призначила віце-прем'єра з питань євроінтеграції.

Нагадаємо також, що 18 січня має відбутися засідання Ради Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ країн-членів.

До питань, які планується обговорити, зокрема, включено і ситуацію в Україні.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк ще в грудні 2014 року також виступав за введення посади віце-прем’єра з питань європейської інтеграції та запропонував її послу України в ЄС Костянтина Єлісєєва.

Проте вже 15 липня 2015 року Порошенко підписав указ про призначення Єлісєєва заступником глави адміністрації президента.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада