В ЄС поперед Януковича: Хто така скандальна Ірина Верещук, постпред Кабміну в Верховній Раді

Представляти Кабінет Міністрів у Верховній Раді призначили нардепку від "Слуги Народу", екс-міську голову Рави-Руської, президентку Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик. Також Верещук є членкинею Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки

В ЄС поперед Януковича: Хто така скандал…

Depo.ua розповідає, що про неї відомо з відкритих джерел.

Верещук – 39 років, народилася у Раві-Руській. Вчилася в школі-інтернаті, а потім – у Військовому інституті при Національному університеті "Львівська політехніка" і ще кількох вишах, в тому числі в Польщі, де продовжила дослідження досвіду реформ децентралізації. Після військового вишу 5 років служила на офіцерських посадах в Збройних Силах України.

Тут і далі - фото зі сторінки Ірини Верещук у Фейсбуці

У 2007-2008 роках працювала юристкою у Рава-Руській міській раді.

У 2010 стала директоркою "Агенції регіонального розвитку "Жовківщина - європейський дім" та заступницею голови Жовківської РДА, і в тому ж році перемогла на місцевих виборах, ставши наймолодшою жінкою-мером в Україні.

Верещук - велика прибічниця децентралізації. На посаді міської голови Рави-Руської наголошувала на необхідності децентралізації влади, проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, передачі податків місцевим громадам. Місцеве самоврядування називає "місцевим самоврятуванням". Виступає за надання прикордонним населеним пунктам спеціального статусу, що дасть додаткові надходження до місцевих бюджетів шляхом збору податків за перетин автомобілями кордонів таких міст, сіл та селищ. 

ЗМІ багато писали про неї, коли, після відмови Януковича підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, Верещук, від імені громади Рави-Руської звернулася до Європейського Союзу із закликом підписати Угоду про асоціацію окремо з Равою-Руською. Тоді вона наголошувала, що це не є сепаратизмом, адже Рава-Руська – маленьке місто на кордоні з Польщею, не має жодних планів відділятися від України.

У травні 2014 року записала відеозвернення до матерів Росії із закликом не допустити війни.

На початку 2015 року Верещук подала у відставку з посади міської голови і стала співзасновницею Соціальної платформи "Важливий кожен". Але цьому передували скандальні події. Преса писала про гучний конфлікт між тоді ще міською головою Іриною Верещук і нардепом Володимиром Парасюком, в наслідок якого Верещук і подала у відставку, заявивши на засіданні міскради, що "втомилася від постійного тиску і безпідставних звинувачень від псевдопатріотів". Перед цим Парасюк на своїй сторінці у Фейсбуці звинуватив Верещук в корупції, мовляв, вона роздає родичам комунальні землі, рідко буває на робочому місці і жителі міста частіше бачать її "в ефірі Шустер LIVE, де вона розповідає на всю країну, як нам жити, однак на практиці все виглядає абсолютно інакше", - пишуть vesti-ukr. Допис Парасюка у Фейсбуці вже недоступний.  

Тоді міськрада відставку не прийняла і Верещук залишилася міською головою. Вона звернулася до СБУ та МВС з проханням дати оцінку діям народного депутата Володимира Парасюка, оскільки деякі з них, на її думку, дестабілізують ситуацію у прикордонних районах Львівщини.

Нагадаємо, що Верещук і Парасюк були опонентами на парламентських виборах в 2014 році, обидва балотувались до Верховної Ради.

Після 2015 року Верещук дійсно стала частою гостею телеканалів "112 Україна", Newsone, "НАШ.МАКСІ-ТВ" Євгенія Мураєва і телеканалу ZIK, після того як він змінив власника. Нагадаємо, ZIK, "112 Україна" і Newsone належать нардепу Тарасу Козаку з ОПЗЖ, і, за даними ЗМІ, підконтрольні Віктору Медведчуку. Витяги з виступів Верещук на цих телеканалах передруковують російські ЗМІ, стверджує focus.ua.  А днями Верещук заходилася захищати NewsOne від Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яка, нагадаємо, звернулася до суду щодо ліцензії названого мовника. Верещук, зокрема, заявила, що у членів Нацради - "професійна деформація". "Читала їхні рішення, які на мою суб'єктивну думку, є необґрунтованими", - зазначила вона.

Читайте також: Випробування "Ньюзваном": Чому "слуги народу" заважають Зеленському вдарити Медведчука

Раніше, в 2013 році, ЗМІ писали, що Верещук спіймали на хабарі у розмірі 200 тис. доларів,  а в 2014 - про те, її обікрали. Це сталося біля дошкільного навчального закладу №1, де меркиня припаркувалася і пішла у справах. У цей момент двоє невідомих розбили лобове скло та вкрали сумку, в якій нібито було 30 тисяч доларів готівкою. Але наголошуємо, що це тільки чутки і офіційного підтвердження не було.

В 2016 році Верещук очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик і не приховувала, що його фінансують Віктор Медведчук і Тарас Козак, повідомляє znaj.ua.

А це - допис російської журналістки з "Русского репортера" Марини Ахмедової. В 2013 році вона приїжджала до Верещук у Раву-Руську і писала репортаж про місто (посилання навіть є в твітері Верещук, невдовзі по тому полишеному), потім під час виборчої кампанії Ахмедова брала у Верещук інтерв'ю, опубліковане на сайті Spektr.Press. У ньому вона заявила, що "нам не агресія потрібна, нам треба шукати те добро, яке зможе країну об'єднати. Тому що агресія - це війна", а також обіцяла, що розроблений нею проект адміністративно-територіальної реформи "дасть громадам розвиватися спокійно, без Києва, без влади, без парламенту і без президента ", - пише focus.ua

З 2017 року Верещук - доцентка кафедри політології НПУ ім. Драгоманова.

Є керівницею МБФ "Добро тім".

В 2018 працювала за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права і Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Основне місце роботи - АТ "Альпарі Банк".

До вступу в "Слугу народу" була позапартійною, балотувалася в нардепи на позачергових виборах в 2014 році. У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 29 у списку як безпартійна.

Верещук активно коментує політичні події в державі. Є різкою противницею того, щоб Володимир Вятрович, нині – теж народний депутат, залишався головою Інституту національної памяті – на її думку, саме він винний в тому, що між Польщею та Україною останніми роками точаться історичні суперечки, повідомляє Rzeczpospolitа

А нещодавно Верещук прокоментувала скандал зі звільненням з-під варти Володимира Цемаха - свідка у справі МН-17. В інтерв’ю "Главкому" вона заявила, що Україні слід видати його Росії і поставила під сумнів інформацію, що Цемах справді ключовий свідок, припустивши, що таким статусом його наділили саме в Кремлі, щоб затримати процедуру обміну.

Ірина Верещук – статки і особисте життя

У Ірини є син Олег. В якості особи, з якою вона спільно проживає, не перебуваючи у шлюбі, зазначений Кухаренко Михайло Вікторович. 

Згідно декларації на липень 2019 року Ірині Верещук належить 50% квартири в Броварах площею 37,6 кв. м. Решта 50% - власність Валентини Павлівни Кухаренко. У Львові квартира площею 53,2 кв. м - у спільній власності з Ольгою Теодорівною Смик, у Верещук  - 60%.

Ще одна Львівська нерухомість - квартира площею 45,5 кв. м - у спільній власності з Віктором Сергійовичем Кухаренко (по 50%). У декларації вказана також київська орендована квартира на 95 квадратів. Ще Ірина Верещук має квартиру у повній власності у Раві-Руській на 38,6 кв. м. і три земельні ділянки: дві - площею по 1000 м² у Раві-Руській і одна - на 19 тис. 977 м² в Сопошині на Львівщині.

У Михайла Кухаренка, зазначеного у якості особи, що проживає спільно, у Лебедівці Вишгородського району Київської області - земельний наділ площею 891 м².

Верещук має "Тойту Кемрі" 2018 року випуску, яку купила в липні 2018 року.

У числі корпоративних прав - 22,5% від загального капіталу Української бурштинової біржі, її вартість у грошовому вираженні – 11250 грн.

Зарплата за основним місцем роботи в АТ "Альпарі Банк" - 193 тис. 62 грн. Зарплата за сумісництвом, отримана у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова -  40 тис. 306 грн.

Заробітна плата, отримана за сумісництвом в Інституті екології, економіки і права – 22 тис. 577 грн.

100 тис. 625 грн. склали гонорари та інші виплати від ТОВ "Системтрейд". Прибуток від відчуження нерухомого майна склав 981 тис. 617 грн.

Заробітна плата отримана за основним місцем роботи її співмешканця Кухаренка, отримана у військовій частині Е6117 – 751 тис. 433 грн.

Інформація про грошові активи у декларації відсутня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme