В ЄС бояться, що Рада дозволить генпрокурору впливати на антикорупціонерів

Європейський Союз занепокоєний поправками, внесеними до закону "Про прокуратуру", і вважає, що вони руйнують незалежність антикорупційної прокуратури
Depo.Влада
16 лютого 2016 10:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Представництва.

"Я вітаю роботу, що ведеться поточного тижня у Верховній Раді щодо важливого актикорупційного законодавства, яке також є частиною зобов’язань України, які стосуються візової лібералізації. Проекти законів про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), та про арешт майна та інститут спеціальної конфіскації (4054) відповідають стандартам ЄС.

Я однак стурбований змінами, що їх пропонують внести до закону "Про прокуратуру" (4055), які загрожують незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через надання забагато дискреційної влади Генеральному прокурору", - йдеться у заяві.

Томбінський також зазначив, що дуже важливо не зволікати та запровадити у 2016 році, у відповідності до зобов’язань України, ефективну систему декларування статків.

"Така система має бути всеохопною та стосуватися усіх посадовців, які працюють у сферах і на посадах, що є уразливими до корупції. Посадовці повинні будуть повторно подати свої декларації в електронній формі, аби дозволити Національній агенції з питань запобігання корупції, щойно вона буде у стані повної працездатності, здійснювати свою роботу. Наразі саме час – після восьми місяців неефективних спроб створити цю Агенцію – стати свідком її створення та побачити її у дії", - наголосив голова Представництва ЄС в Україні. 

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський: «Я вітаю роботу, що ведеться поточного тижня у Верховній Раді щодо ...

Опубліковано European Union in Ukraine 16 лютого 2016 р.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада