У «ДНР» і «ЛНР» заявили, що Мінський протокол більше не діє

В «урядах» самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік» вважають, що Мінські угоди про врегулювання ситуації на Донбасі фактично втрачають силу
Depo.Влада
5 листопада 2014 09:26
ФОТО: depo.ua
У «ДНР» і «ЛНР» заявили, що Мінський протокол більше не діє
У «ДНР» і «ЛНР» заявили, що Мінський протокол більше не діє

Про це йдеться у спільній заяві «урядових» прес-служб самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», передає ДеПо.

Сепаратисти вважають, що рішення про скасування закону про особливий статус Донбасу завдає серйозної шкоди мінському мирному процесу.

«Замість того, щоб доопрацювати його (закон, - ред.) і прийняти в редакції, узгодженій у ході мінських консультацій, Порошенко просто скасовує його. Пропонуючи натомість якийсь інший, який не узгоджений із представниками Донбасу і який взагалі ніхто не бачив. Прийняття закону про особливий статус, а також закону про амністію в узгоджених із «ДНР» і «ЛНР» редакціях було зобов'язанням Києва. Це зафіксовано в Мінському протоколі від 5 вересня. Тепер, після одностороннього рішення про скасування цих законів, Мінський протокол від 5 вересня фактично перекреслений київської клікою», - йдеться в заяві.

Керівництво сепаратистів вважає, що Мінський протокол у цій редакції втрачає силу.

«ДНР» і «ЛНР» не можуть діяти на підставі документа, з якого Порошенко вилучив принципово важливі пункти. Ми готові працювати над новою редакцією протоколу. При цьому ми підтверджуємо наші офіційні переговорні позиції, оголошені в Мінську 1 вересня», - заявили в «урядах» самопроголошених республік.

Сепаратисти запевняють, що також підтримують неухильне виконання Мінського меморандуму про припинення вогню від 19 вересня.

У заяві зазначається, що найближчими днями «всенародно обрані глави «ДНР» і «ЛНР» назвуть своїх уповноважених на мінських переговорах».

Як повідомив ДеПо, вчора на екстреному засіданні РНБО прийнято рішення внести до Верховної Ради законопроект про скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.