В АП прогнозують розпуск військово-цивільних адміністрацій восени

Військово-цивільні адміністрації в Донецькій та Луганській областях можуть припинити своє існування вже восени поточного року
Depo.Влада
12 березня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua
В АП прогнозують розпуск військово-цивільних адміністрацій восени
В АП прогнозують розпуск військово-цивільних адміністрацій восени

Про це на брифінгу сказав заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, передає iPress.

«Ми сподіваємося, що під час проведення чергових виборів до органів місцевого самоврядування, які відбудуться в останню неділю жовтня цього року, військово-цивільні адміністрації автоматично припинять своє існування та будуть сформовані відповідні органи влади, які будуть виконувати необхідні функції», - зазначив Ковальчук.

Він нагадав, що закон про військово-цивільні адміністраціях розрахований на рік, але його дія може бути продовжена указом президента.

При цьому Ковальчук пояснив, у чому полягатиме робота військово-цивільних адміністрацій на Донбасі.

«Насамперед, це стосується питання формування бюджету, затвердження соціальних програм, кадрові призначення, але при цьому військово-цивільні адміністрації населених пунктів не зможуть приймати рішення про розпорядження комунальним майном - будь-яке право користування таким майном буде обмежуватися терміном не більше ніж 1 рік», - сказав заступник голови АП.

За його словами, військово-цивільним адміністраціям передадуть і деякі функції, які раніше належали тільки силовим відомствам.

«Це стосується права на організацію евакуації населення, права на забезпечення у разі потреби водою, ліками та продуктами харчування, посиленим контролем за документальним підтвердженням певних осіб та деякі інші повноваження», - уточнив Ковальчук.

Як повідомляв depo.ua, 5 березня президент України Петро Порошенко своїм указом створив 14 військово-цивільних адміністрацій на територіях Луганської та Донецької областей. Верховна Рада прийняла закон про військово-цивільні адміністрації в зоні АТО 3 лютого 2015 року.