В Антикорупійному бюро спалахнув скандал з голосуванням за раду громадського контролю

Працівники Національного антикорупційного бюро (НАБ) та Держспецзв'язку вилучили сервери з даними після того, як стали відомі результати голосування за кандидатів до Ради громадського контролю Антикорупційного бюро
Depo.Влада
5 червня 2015 22:11
ФОТО: depo.ua

Про повідомив менеджер з комунікації Реанімаційного пакету реформ Андрій Андрушків, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За попередніми підрахунками активістів та журналістів, до Ради громадського контролю Антикорупційного бюро пройшли 15 кандидатів:

Бігус Денис Станіславович - 8683 голосів

Шабунін Віталій Вікторович - 8376 голосів

Кисіль Аліса Олександрівна - 6362 голосів

Устінова Олександра Юріївна - 6324 голосів

Чаплинський Дмитро Олександрович - 6273 голосів

Каленюк Дар'я Миколаївна - 6226 голосів

Гриценко Олексій Анатолійович - 5284 голосів

Шерембей Дмитро Олегович - 5140 голосів

Хмара Олексій Сергійович - 5005 голосів

Марусов Андрій Юрійович - 4830 голосів

Гуменюк Олександр Володимирович - 4540 голосів

Опанасенко Максим Володимирович - 4196 голосів

Юрчишин Ярослав Романович - 3911 голосів

Маселко Роман Анатолійович - 3821 голосів

Гула Сергій Євгенович - 3592 голосів

Більшість з цих осіб - представники антикорупційних організацій та журналісти. Загалом в голосуванні взяло участь 16685 людей.

Андрушків зазначив, що копія всієї інформації щодо голосування є у відкритому доступі.

Нагадаємо, що це було повторне голосування до Ради громадського контролю. Попереднє було визнане недійсним, бо громадськість надала відеодокази того, що голосування можна було сфальсифікувати, проголосувавши безліч разів з одного комп'ютера. Після цього була запропонована система голосування, яка тестувалася, як органами держзв'язку, так і громадськістю. Вразливостей системи під час тестування виявлено не було.

Основними функціями Ради громадського контролю НАБ є участь в дисциплінарній комісії НАБ, яка бере участь в звільненні недобросовісних працівників бюро. Також представники Ради громадського контролю беруть участь в конкурсних комісіях щодо відбору працівників бюро. Окремо двічі на рік Рада громадського контролю надає свої висновки щодо роботи Антикорупційного бюро Верховній Раді, Кабінету Міністрів та президенту.