В Аласанії відреагували на "шпигунський" скандал із Шаройком

У Національній суспільній телекомпанії України (НСТУ) заявили, що не мали потреби кожного дня контактувати зі своїм кореспондентом Павлом Шаройком у Білорусі, тому не відразу "забили на сполох" відносно його затримання

Depo.Влада
21 листопада 2017 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НСТУ.

"Павло Шаройко працює у закордонній кореспондентській мережі Українського радіо з 2015 року. Із того часу і до 25 жовтня 2017 року Павло сумлінно виконував репортерську роботу, висвітлюючи найрізноманітніші теми на замовлення інформаційної служби Українського Радіо. Якість репортерської роботи Павла Шаройка не давала жодного приводу для претензій ані до змісту, ані до форми його репортажів (будь-хто може переконатися в цьому, прослухавши його сюжети та включення на сайті УР-1)", - йдеться в заяві лелекомпанії.

Також там додали, що не виходили на зв'язок із Шаройком кожного дня.

"Закордонна частина інформаційної служби Українського радіо не потребує щоденного зв'язку з кожним із кореспондентів закордонної мережі. Завдання ставляться за потреби або в разі виникнення серйозного інформаційного приводу. У Мінську такими приводами останнім часом були: справа зниклого громадянина України Павла Гриба, переговорний процес Мінської групи, а також військові навчання "Запад 2017" (саме ці події і висвітлював Павло Шаройко для УР-1). Так відсутність зв'язку із кореспондентом Павлом Шаройком була виявлена не одразу, а лише коли його дружина попросила оформити чоловікові відпустку за "сімейними обставинами". Причину такого прохання жінка пояснила 17 листопада, напередодні діставшись Києва - адвокат, призначений затриманому державними органами Білорусі, попередив її про "підписку про нерозголошення", - додали у прес-службі.

В НСТУ приспускають, що запізніла офіційна реакція держави на затримання Шаройка має неочевидні причини.

"НСТУ припускає, що відсутність будь-якої офіційної реакції чи помітної активності держави в цій справі має свої резони, незрозумілі пересічним громадянам України. Разом з родиною Павла Шаройко телерадіокомпанія сподівається, що найближчим часом українська держава зробить все можливе для захисту свого громадянина та повернення його додому". - резюмували в НСТУ.

Нагадаємо, що 17 листопада голова НСТУ Зураб Аласанія повідомив, що правоохоронці в Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві.

Згодом стало відомо, що суд Білорусі заарештував Шаройка на два місяці. Нардеп від "народного фронету" Дмитро Тимчук заявив, що вимагатиме санкцій проти Білорусі у зв'язку із затриманням Шаройка.

Крім того, в рамках цього "шипгнуського" скандалу, у Білорусі оголосили персоною нон-грата радника посольства України.

За словами посла України в Білорусі Ігоря Кизима, зява КДБ Білорусі про нібито роботу на території країни української агентурної мережі є "нісенітницею".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада