В адмінсуді Києва спростували непритягнення до відповідальності за брехню в деклараціях

Заступник голови Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов спростував інформацію про неможливість притягнення до відповідальності декларанта, який надав недостовірну інформацію в електронних деклараціях
Depo.Влада
15 серпня 2016 19:49
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

"Вражають коментарі деяких громадських діячів, які роблять заяви в ЗМІ про те, що е-декларації, подані чиновниками до отримання сертифікату від Держспецзв'язку, є нелегітимними, і з надання в цих деклараціях недостовірної інформації неможливо буде притягнути до відповідальності", - заявив він.

Євген Аблов пояснив, що відсутність сертифіката Держспецзв'язку може привести тільки до збору додаткових доказів, наприклад, призначення, проведення та отримання експертиз, з питання про несанкціонованого втручання на сайт, сервер та ін.

"Після отримання висновку експерта про відсутність втручання приймається законне рішення по справі. Наявність або відсутність сертифіката НАПКА впливає тільки на кваліфікацію дій посадових осіб Агенства, які прийняли рішення запустити систему без сертифіката Держспецзв'язку", - зазначає заступник голови суду.

Також Євген Аблов нагадує, що не подача електронної декларації у встановлений термін є порушенням закону.

"Заклики громадських діячів щодо ненадання е-декларації - це безвідповідальність", - резюмує він.

Нагадаємо, опівночі сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Раніше у ЗМІ повідомлялося, що через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада