Уже не більшість: За рік у монобільшості Ради залишилося лише 211 депутатів, – КВУ

За рік роботи у Верховній Раді у монобільшості "Слуги народу" фактично залишилося лише 211 депутатів

Про це свідчить аналіз результатів голосувань за закони, ухвалені Верховною Радою в 2020 році, передає Depo.ua з посиланням на Комітет виборців України.

Всього за рік було ухвалено 230 законів. Зазначається, що минулого року лише 16% законів було ухвалено голосами монобільшості.

"Депутати "Слуги народу", які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% ухвалених законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не були б ухвалені без голосів інших фракцій та груп ВР", – зазначають у КВУ.

При цьому абсолютна більшість проектів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами монобільшості.

У КВУ додають, що загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з початку роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 року за ухвалені закони в середньому голосували 231 народний депутат "Слуги народу", то у вересні 2020 року – 206 депутатів, а в грудні 2020 року – 211 депутатів.

"Де факто "Слуга народу" вже не здатна самостійно ухвалювати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають "за". Тоді як для ухвалення закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною", – сказав голова ВГО КВУ Олексій Кошель.  

На його думку, низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус.

"Фактично під час кожного голосування в "Слузі народу" є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають "утримався" чи "проти". Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили", – додав Кошель.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що минулого року із зарплат народних депутатів-прогульників вирахували понад 30 млн грн штрафів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада