Усе й одразу. Чалий визнав, що Захід вимагає від України більшого, ніж від Росії

Під час переговорів із врегулювання конфлікту на Донбасі західні партнери наполягають на виконанні Україною всіх домовленостей одразу

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив посол України в США Валерій Чалий, відповідаючи на питання, чи всерйоз вірить Захід у те, що в нинішніх умовах реально провести демократичні вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, передає depo.ua.

"У нас є чітке розуміння, що без відведення техніки, без закриття кордону, через який уся ця техніка поставляється, без звільнення заручників складно уявити проведення якихось виборів. І коли ситуація заходить у глухий кут, то європейські партнери починають, так би мовити, стимулювати, щоб Україна була активнішою зі свого боку в імплементації Мінських угод. Навіть якщо якісь пункти не виконані Росією", - розповів Чалий.

Коментуючи зауваження про те, що Росією не виконаний жодний пункт Мінських угод, а також питання, чи не легше Заходу тиснути на Київ, ніж на Кремль, Чалий зазначив, що Україна зараз взаємодіє з місією ОБСЄ і з усіма партнерами на порядок краще, ніж Росія

"Сьогодні ніхто не може сказати, що Україна не є договороспроможним і відповідальним партнером. Усі спроби показати, що саме Україна порушує Мінські домовленості, провалилися. Це видно з доповідей ОБСЄ, які фіксують наявність російської зброї та регулярних частин Російської Федерації на території України", - наголосив посол.

Чалий назвав "підготовчими кроками" з українського боку визначення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також виконання зобов'язань щодо децентралізації і конституційної реформи.

"Але для нас абсолютно неприйнятно, щоб Україна пішла на всі політичні рішення, і при цьому на виборах у Донбасі стояли люди з автоматами і "забезпечували" виборчий процес", - зазначив посол.

Він нагадав, що Україна чітко висловила свої умови, які жодним чином не суперечать Мінським домовленостям: проведення виборів на основі українського законодавства, згідно з нормами БДІПЛ-ОБСЄ, з допуском всіх українських партій і ЗМІ.

"Ми готові це робити. Бо з Донбасом необхідно говорити через людей, які його представляють. Але ці люди - не озброєні бойовики, які показали свою абсолютну неспроможність налагодити нормальне життя для людей. Їм воювати вигідно. Вони на цьому заробляють. Наприклад, організовуючи контрабанду", - сказав Чалий.

Він укотре наголосив, що україно-російський кордон повинен бути закритий.

"Є варіант спочатку забезпечити контроль з допомогою ОБСЄ, а потім відновити повний контроль над ним уже української прикордонної служби. Але ці процеси мають тривати як мінімум паралельно. А не так, що спочатку Україна виконує все, що від неї вимагають, а потім Росія подумає, чи варто припинити постачання важкої техніки і найманців через кордон. Це неприйнятно. Тому наша позиція залишається твердою: з одного боку, ми чітко виконуємо свої зобов'язання, а з іншого - вимагаємо такого ж чіткого виконання Мінських домовленостей усіма іншими сторонами", - сказав посол.

Нагадаємо, що сьогодні президент Петро Порошенко призначив Валерія Чалого послом України в США. Раніше він обіймав посаду першого заступника глави Адміністрації Президента. 

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.