Усе й одразу. Чалий визнав, що Захід вимагає від України більшого, ніж від Росії

Під час переговорів із врегулювання конфлікту на Донбасі західні партнери наполягають на виконанні Україною всіх домовленостей одразу
Depo.Влада
10 липня 2015 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив посол України в США Валерій Чалий, відповідаючи на питання, чи всерйоз вірить Захід у те, що в нинішніх умовах реально провести демократичні вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, передає depo.ua.

"У нас є чітке розуміння, що без відведення техніки, без закриття кордону, через який уся ця техніка поставляється, без звільнення заручників складно уявити проведення якихось виборів. І коли ситуація заходить у глухий кут, то європейські партнери починають, так би мовити, стимулювати, щоб Україна була активнішою зі свого боку в імплементації Мінських угод. Навіть якщо якісь пункти не виконані Росією", - розповів Чалий.

Коментуючи зауваження про те, що Росією не виконаний жодний пункт Мінських угод, а також питання, чи не легше Заходу тиснути на Київ, ніж на Кремль, Чалий зазначив, що Україна зараз взаємодіє з місією ОБСЄ і з усіма партнерами на порядок краще, ніж Росія

"Сьогодні ніхто не може сказати, що Україна не є договороспроможним і відповідальним партнером. Усі спроби показати, що саме Україна порушує Мінські домовленості, провалилися. Це видно з доповідей ОБСЄ, які фіксують наявність російської зброї та регулярних частин Російської Федерації на території України", - наголосив посол.

Чалий назвав "підготовчими кроками" з українського боку визначення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також виконання зобов'язань щодо децентралізації і конституційної реформи.

"Але для нас абсолютно неприйнятно, щоб Україна пішла на всі політичні рішення, і при цьому на виборах у Донбасі стояли люди з автоматами і "забезпечували" виборчий процес", - зазначив посол.

Він нагадав, що Україна чітко висловила свої умови, які жодним чином не суперечать Мінським домовленостям: проведення виборів на основі українського законодавства, згідно з нормами БДІПЛ-ОБСЄ, з допуском всіх українських партій і ЗМІ.

"Ми готові це робити. Бо з Донбасом необхідно говорити через людей, які його представляють. Але ці люди - не озброєні бойовики, які показали свою абсолютну неспроможність налагодити нормальне життя для людей. Їм воювати вигідно. Вони на цьому заробляють. Наприклад, організовуючи контрабанду", - сказав Чалий.

Він укотре наголосив, що україно-російський кордон повинен бути закритий.

"Є варіант спочатку забезпечити контроль з допомогою ОБСЄ, а потім відновити повний контроль над ним уже української прикордонної служби. Але ці процеси мають тривати як мінімум паралельно. А не так, що спочатку Україна виконує все, що від неї вимагають, а потім Росія подумає, чи варто припинити постачання важкої техніки і найманців через кордон. Це неприйнятно. Тому наша позиція залишається твердою: з одного боку, ми чітко виконуємо свої зобов'язання, а з іншого - вимагаємо такого ж чіткого виконання Мінських домовленостей усіма іншими сторонами", - сказав посол.

Нагадаємо, що сьогодні президент Петро Порошенко призначив Валерія Чалого послом України в США. Раніше він обіймав посаду першого заступника глави Адміністрації Президента. 

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.