Уряд звільнив очільника ДАБІ через фальшивий диплом, – ЗМІ

Кабінет Міністрів України звільнив Олексія Кудрявцева з посади голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ)

Таке рішення ухвалили на засіданні 12 грудня на підставі рекомендацій Національного агентства з питань держслужби, яке встановило факт фальсифікації диплома про вищу освіту Кудрявцева при вступі на державну службу, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

На засіданні 10 грудня комісія зафіксувала в діях Кудрявцева дисциплінарне правопорушення і рекомендувала Кабміну притягнути голову ДАБІ до відповідальності.

"В основу висновків комісії лягли документи, які ми отримали від Національної поліції, Міністерства освіти і науки України, Технічного університету Молдови, також була залучена поліція Молдови. Правоохоронці повідомили, що володіють інформацією про "липовий" диплом і вже порушили кримінальну справу. До речі, пана Кудрявцева викликають на допит до Кишиніву для надання свідчень", - сказав голова Національного агентства з питань державної служби (НАДС) Костянтин Ващенко.

На момент вступу на посаду голови ДАБІ в червні 2015 року, Кудрявцев, за його власними словами, пред'явив дипломи Київського міжнародного університету цивільної авіації та Національного університету "Одеська юридична академія".

Однак на державну службу Кудрявцев прийшов у 2014 році в якості директора департаменту ДАБІ в Київській області. У своїй заяві, Кудрявцев промовчав про наявність освіти при занятті цієї посади.

"З приводу диплома Технічного університету Молдови - я ніколи не подавав його на зайняття посад в органах державної влади, що підтверджується наданими до Кабінету Міністрів України Мінрегіоном матеріалами", - зазначив в офіційному поясненні Кудрявцев.

Ця заява суперечить даним, якими володіє НАДС. Згідно з документами, отриманими в ході службового розслідування, Кудрявцев подавав лише диплом Технічного університету Молдови при занятті посад на держслужбі.

Того ж дня, під будівлею Кабміну проходив нечисленний мітинг на підтримку Кудрявцева. Більшість мітингувальників не змогли відповісти, хто такий Кудрявцев і чому вони його підтримують.

Нагадаємо, голова ДАБІ України Кудрявцев надав підроблені документи, вступаючи на посаду. Про це свідчать документи, що отримані НАДС. Ректор Технічного університету Молдови, диплом якого надав Кудрявцев, зазначив, що у зазначений період Кудрявцев в цьому закладі не навчався і диплом на його ім'я не видавали.

Молдавські ЗМІ повідомили, що Генеральна прокуратра Молдови може завести кримінальну справу на Кудрявцева за фактом підробки диплома молдавського ВНЗ, на підставі якого Кудрявцев зайняв високу посаду в уряді України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна