Уряд змінить бюджет, щоб заплатити за адвокатів полонених українських моряків

Кабінет міністрів внесе зміни до державного бюджету-2018, щоб заплатити за адвокатів українських моряків, яких Росія 25 листопада взяла в полон біля Керченської протоки

З проханням внести зміни до бюджету звернулася омбудсмен Людмила Денісова на засіданні уряду, передає Depo.ua.

"Є одна проблема - оплати адвокатів. Я дуже вас прошу надати доручення Міністерству тимчасово окупованих територій та всім причетним міністерствам, щоб вони якнайшвидше розробили проект закону про внесення змін до державного бюджету-2018, щоб у ту редакцію, яка зараз є, внесли військовополонених. Це надасть можливість за ці кошти, які зараз є, вже передбачені в бюджеті, надати родинам допомогу, яка доможе оплатити адвокатів", - сказала Денісова.

Прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв обов'язково це зробити.

"Немає проблем, я особисто заплачу, всі особисто заплатять за адвокатів. Але, я так розумію, проблема в тому, щоб розширити перелік, на який ми можемо використовувати кошти, щоб не порушувати закони. Прошу це врахувати", - сказав Гройсман.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Спочатку повідомлялося про шість поранених українських моряків, у важкому стані - двоє. Всього в трьох суднах, захоплених Росією, 23 людини.

Влада Криму заявила, що один із захоплених Росією в Керченській протоці українських моряків зазнав поранення в плече, інший - в стегно, третій - в кисть руки.

Захоплені українські кораблі пришвартували в окупованій Керчі.

26 листопада Рада підтримала введення воєнного стану у 10 областях.

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційні "суди" Сімферополя і Керчі заарештували 15 полонених у Керченській протоці українських моряків на два місяці. Їхні права захищають кримськотатарські адвокати: Джеміль Темиш, Едем Семедляєв, Ліля Гемеджі, Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна