Уряд запустив обмін митною інформацією через "Єдине вікно"

Кабінет міністрів зобов'язав підприємства та митні органи обмінюватися необхідною інформацією за допомогою системи "Єдине вікно"

 

Таке рішення було прийнято на засіданні уряду, передає Depo.ua.

"За пропозицією Мінфіну сьогодні уряд ухвалив рішення про введення з 1 лютого 2018 обов'язковості використання підприємствами та держорганами інформаційної системи "Єдине вікно", - йдеться в повідомленні.

Така норма, пояснює міністерство, дозволить суттєво скоротити час проходження митних процедур, оскільки термін прийняття рішення про проведення митного огляду скорочено з 24 годин до 12, а автоматичного дозволу на експорт - до 4 годин.

Крім того, скорочується кількість документів, що надаються, оскільки митниця зможе використовувати дані з попередніх декларацій, а також скасовується проставляння печаток на паперах, у разі проведення електронного контролю. Постановою запроваджується чіткий порядок дій сторін при неявці на огляд, а також додатковий варіант відповіді перевіряючого органу - "товар не підлягає контролю".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що цього року вдалося акумулювати понад 60 млрд грн за рахунок проведення митного експерименту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна