Уряд вже призначив винних за провал опалювального сезону, - "Наш край"

Кабінет міністрів замість належного забезпечення опалювального сезону продукує порожні заяви і намагається перекласти можливі проблеми із теплом на плечі місцевої влади
Depo.Влада
16 жовтня 2015 12:12
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві політичної партії "Наш край", передає depo.ua.

У документі відзначено: "Заява прем’єра про те, що він доручає місцевій владі самостійно ухвалювати рішення про початок опалювального сезону, є нічим іншим, як спробою перевести увагу суспільства з проблем, що очікують на громадян через недостачу газу й вугілля". У партії наголошують, що для включення систем опалення місцевим органам влади дозволу уряду не потрібно.

Водночас, на думку "Нашого краю", заява про те, Кабмін забезпечує газ, а теплокомуненерго і облгази мають забезпечити постачання тепла, свідчить про те, що уряд вже призначив винними у можливих проблемах із опалювальним сезоном місцеві органи влади. "Уряд має надавати чітку та правдиву інформацію про підготовку і хід опалювального сезону, а не шукати, на кого перекласти відповідальність за свої прорахунки", - йдеться у заяві.

У "Нашому краї" вважають, що замість порожніх заяв Кабмін мав би перейматись встановленням справедливих тарифів на послуги ЖКГ, оприлюднити баланс газу та вугілля, прибрати від теплокомуненерго і облгазів олігархів. "Київ і місцева влада повинні бути партнерами, адже саме це є однією із ключових положень децентралізації. Тож ганебна практика перекладання відповідальності з центральних органів влади на місцеві повинна назавжди відійти у минуле", - відзначено у заяві партії.

"Наш край" вимагає від уряду не займатися піаром і популізмом, а також заочно не призначати винних у проблемах із проведенням опалювального сезону.
Нагадаємо, напередодні старту опалювального сезону, 9 жовтня, уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує всі органи місцевої влади відповідно до нормативно-правових актів прийняти рішення щодо початку опалювального сезону.

"Ми забезпечуємо газ, а теплокомуненерго і облгази забезпечують постачання як газу, так і тепла", - наголосив прем’єр Арсеній Яценюк. Водночас право місцевої влади визначати дату початку опалювального сезону закріплено наказами Міністерства палива та енергетики і МінЖКГ ще у 2008 році. Відповідно до них опалювальний сезон можна розпочинати за умови, що середньодобова температура повітря не перевищує 8 градусів.

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua