UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Уряд вніс до Ради зміни до освітнього закону

Кабінет міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до закону про освіту

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Як повідомляється на сайті парламенту, 15 лютого уряд зареєстрував законопроект №8046 (щодо внесення змін до пункту з розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про освіту" щодо уточнення деяких положень).

Наразі тексту документа на сайті Ради немає.

Продовження перехідного періоду пропонувала Венеціанська комісія. Перехідні положення закону передбачають: "особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою".

Нагадаємо, імплементація мовної статті закону "Про освіту", яка викликає обурення серед представників національних меншин в Україні, буде відтермінована до 2023 року.

14 лютого представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на цей день.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

У лютому Угорщина, шантажуючи Київ щодо мовного питання, заблокувала комісію Україна - НАТО з питань оборони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme