Уряд створить фонд відновлення Донбасу

На розгляд Уряду подано проект створення цільового фонду для відновлення Донбасу
Depo.Влада
3 серпня 2016 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це у прямому ефірі "112 каналу" заявив міністр з питань окупованих територій Вадим Черниш.

Так він прокоментував програму відновлення та розвитку миру в східних регіонах України.

"Це буде захід, який дасть нам можливість отримати інформацію від громад і регіонів. Обмін думками. Тут присутні представники органів місцевого самоврядування, які займаються функціями планування, розробки економічних програм, соціально-економічних стратегій, а також представники Світового банку та ООН. Це спільний захід з міжнародними партнерами", - заявив міністр.

За його словами, питання допомоги слід розглядати у декількох вимірах.

"Це вже існуючі кредити, які надані, щоб відновлювати інфраструктуру. Але це не єдине, що ми маємо зробити. Тут багато питань по економіці, розбудові миру, це для нас новий термін. Крім кредитів треба отримати міжнародну технічну допомогу, фактично гранти. Таких коштів надзвичайно мало зараз. Тут була ініціатива регіональної ВЦА і наших партнерів, щоб ми створили Цільовий фонд. Зараз на розгляд уряду подано розгляд такого механізму. Він забезпечить повну прозорість, буде враховувати потреби громад на місцях", - додав Черниш.

Він зазначив, що є також проект Японського уряду, який реалізується ООН та низкою інших агенцій ООН, є технічна допомога через інші міністерства.

"Ми хочемо зробити комплексний підхід, послухати наших колег з громад і це все врахувати. Це буде документами, з якими можна йти до донорів", - підсумував міністр.

Нагадаємо, в червні нардепи перекинули підконтрольному Донбасу мільярди від окупованих територій.

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада