Уряд дав "зелене світло" декомунізації

Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством культури України пакет з чотирьох законів щодо декомунізації, вшанування пам’яті борців за незалежність України та перемоги над нацизмом
Depo.Влада
1 квітня 2015 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на урядовий портал.

На розгляд Верховної Ради будуть внесені такі законопроекти:
- "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років",
- "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки",
- "Про правовий статус та вшанування пам`яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті",
- "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

"Кожен із цих законопроектів - по суті революція у своєму напрямку, починаючи від погляду на Другу світову війну і закінчуючи розсекреченням дотепер абсолютно закритих для простих громадян, в тому числі й тих, що постраждали, архівів", - наголосив віце-прем'єр-міністр - міністр культури України В'ячеслав Кириленко під час представлення цих законів.

За його словами, з метою вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945-го років в Україні встановлюється День пам'яті та примирення, який відзначається щорічно 8 травня.

Віце-прем'єр додав, що буде створено єдиний реєстр пам'ятників бійцям Другої світової війни, а держава забезпечить їхній належний захист.

"Законопроект абсолютно захищає пам'ять про всіх бійців, які дарували нам свободу. Він не скерований на жодну деструкцію, а є насправді європейським, насправді вільним і насправді об'єктивним поглядом, який пропонується країні на всі події Другої світової війни і на участь України в цих подіях", - сказав Кириленко.

Як повідомляв depo.ua, учора на засіденні уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав, що уряд  "внесе до Ради проект закону про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборони їх пропаганду.

"Ми підготували цей законопроект, і я звертаюся до членів парламентської коаліції, щоб він швидко пройшов у парламенті", -  додав Яценюк.