Уряд схвалив нові санкції проти Росії за окупацію Криму

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про внесення пропозицій до РНБО щодо застосування низки санкцій до юридичних та фізичних осіб Росії

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, передає Depo.ua.

"18 грудня 2018 року Кабінет міністрів України за поданням МТОТ прийняв рішення про внесення пропозицій до РНБО щодо застосування низки санкцій до юридичних та фізичних осіб", - йдеться у повідомленні.

Згідно з розпорядженням, повідомляє МінТОТ, обмежувальні заходи (санкції) застосовуються до фізичних та юридичних осіб, які створюють реальні або потенційні загрози національним інтересам України, порушують інтереси суспільства та держави, призводять до завдання майнових втрат, створюють перешкоди для повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод.

Зокрема санкції пропонують застосувати до 23 фізичних осіб, які були залучені до проведення незаконних археологічних пошукових робіт на об'єктах культурної спадщини чи взяли участь у заходах, спрямованих на легітимізацію незаконної окупації АР Крим та м. Севастополь та до деяких російських підприємств та підприємств з країн Європи, які забезпечують діяльність ТОВ "Титанові інвестиції" в м. Армянську на теріторії АР Крим.

Крім того, санкції рекомендують застосувати до 14 юридичних осіб, залучених до постачання матеріалів, обладнання та послуг для заводів оборонно-промислового комплексу Росії на тимчасово окупованих територіях; до деяких юридичних осіб, залучених до організації перевезень через порти "Темрюк", "Кавказ" та Керченську поромну переправу; до деяких фізичних осіб, які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до незаконного будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Також зазначається, що запровадження санкцій до усіх причетних юридичних та фізичних осіб унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами ЄС та США, що в подальшому сприятиме поверненню окупованих територій в правове поле України.

Нагадаємо, 13 грудня Кабінет міністр схвалив і вніс на розгляд РНБО пропозицію застосувати санкції на три роки проти юридичних осіб Росії за збройну агресію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна