Уряд роз'яснив, яка медична допомога дозволяється у лікарнях на час карантину

Кабінет міністрів опублікував перелік дозволених видів медичної допомоги у лікарнях на час карантину

Відповідна постанова від 4 травня № 322 "Про внесення змін до пункту 8 постанови Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211" опублікована на Урядовому порталі, передає Depo.ua.

В оприлюдненій постанові зокрема зазначається, що на період карантину забороняється закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім:

- надання медичної допомоги на території областей, м. Києва, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;

- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

- надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

- надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

- надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації та планових операцій, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя.

"Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації або плановою операцією, підлягають обов’язковому тестуванню на наявність короновірусу SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції", – зазначається у постанові.

Раніше у відповідному пункті щодо меддопомоги зазначалося, що Міністерство охорони здоров’я має забезпечити тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.

Нагадаємо, сьогодні, 4 травня, Мінекономіки пояснило, як саме уряд пом'якшить карантин для кафе і ресторанів.

Станом на ранок 4 травня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії у Києві підтверджено 1535 випадків (80 одужали),  у Київській області — 853 випадки (83одужали).

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme