Уряд потягнули до суду за прожитковий мінімум

До Окружного адміністративного суду м. Києва сьогодні, 6 квітня, подали позов до Кабінету міністрів України з вимогами визнання бездіяльності Уряду щодо встановлення прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік
Depo.Влада
6 квітня 2015 18:55
ФОТО: depo.ua

Про це УНН повідомив правозахисник та юрист Станіслав Батрин, пише depo.ua.

За його даними, за результатами судової справи, правозахисники мають на меті визнати поведінку Уряду протиправною та змусити провести експертизу споживчого кошику, достатнього для того, щоб громадяни відчували себе людьми.

Правозахисник наголосив, що Кабмін не мав права підвищувати тарифи для населення, якщо людина навіть на прожитковий мінімум не здатна сплатити комунальні послуги.

"Щоб ставити такі питання, спочатку Уряд мав вирішити питання прожиткового мінімуму для людини, який гарантує Конституція. В 2015 році це в середньому 1 тисяча 218 гривен. Тобто, держава вважає, що громадяни можуть вижити в Україні за 40 гривень на день. Також держава встановила допустимий розмір мінімальної зарплати за 1 годину на рівні 7 гривень. Таке ставлення Уряду принижує людську гідність", - зауважив правозахисник.

Також, за його словами, Уряд порушив ст. 4 Закону України "Про прожитковий мінімум" і не провів науково-громадську експертизу сформованих набору продуктів харчування.

"Така експертиза у грудні 2014 року, перед поданням урядом проекту бюджету на 2015 рік, не проводилася. Реально, прожитковий мінімум це право людини на ті гарантії, які передбачені Конституцією: достатній життєвий рівень, харчування, одяг, житло, здоров'я та розвиток особистості. Це те, від чого не може відмовитися держава", - зазначив він.