Яценюк просить Раду дозволити йому оголосити дефолт в Україні

Кабінет міністрів сьогодні вносить у Верховну Раду України проект закону, що має надати Кабміну право у разі необхідності припинити виплати власникам міжнародних боргових зобов'язань

Про це повідомила прес-служба уряду, передає depo.ua.

"Україна знаходиться у важкій економічній ситуації, і питання виплати міжнародних боргових зобов'язань - це питання справедливості. Надзвичайним борговим навантаженням Україна "завдячує" попередньому режиму Віктора Януковича. За його урядування обсяг боргів України збільшився на $40 млрд.  Водночас, виплати тільки по валютним борговим зобов'язанням протягом наступних 4 років становлять близько $30 млрд/ Це включає і обслуговування, і повернення боргу. І питання справедливості щодо українського населення - знизити таке надзвичайне боргове навантаження", - йдеться в заяві.

Кабмін зазначає, що $17,5 млрд Україні надасть МВФ (у разі здійснення реформ), ще $7,2 млрд  Уряд очікує у форматі фінансування з боку двосторонніх партнерів та міжнародних фінансових організацій

"Але важливо, аби власники наших боргових зобов'язань також зробили свій внесок у ці зусилля. Отримавши підтримку $3,1 млрд, ми сплатили $2,4 млрд. І тому $15,3 млрд - це зменшення тягаря на платіжний баланс за наступні 4 роки, яку ми очікуємо за результатами переговорів з нашими міжнародними комерційними кредиторами шляхом реструктуризації боргів. Без потужної участі комерційних кредиторів Україна не зможе стабілізувати ситуацію і повернутися до економічного зростання у 2016 року", - йдеться у заяві.

"Для захисту інтересів українського народу, уряд України сьогодні вносить у Верховну Раду проекти законів, що дають уряду право призупинити виплати за деякими зовнішніми зобов‘язаннями державних та гарантованого державою боргів України, що вказано у додатку до відповідної постанови Кабміну. А у разі атаки недобросовісних кредиторів на Україну, цей мораторій захищає активи держави та державного сектору", - підкреслюють в уряді.

Як зазначається, будь-який мораторій, оголошений відповідно до нового закону, в майбутньому не вплине на двосторонні і багатосторонні боргові зобов‘язання України, так само і не впливатиме на внутрішні зобов'язання. "Дія закону спрямована на ті зовнішні суверенні прямі і гарантовані зобов'язання, що окреслено у периметрі (окрім двох державних банків і "Укрзалізниці"), - йдеться у заяві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme