УПЦ МП провокує міжконфесійну ворожнечу в Україні, - віце-прем'єр

Заявою проти перебування представників Константинопольського патріарха в Україні УПЦ МП провокує міжконфесійну ворожнечу

Про це у Twitter заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, передає Depo.ua.

"Заявою проти перебування представників Константинопольського патріарха в Україні Московський патріархат сам провокує міжконфесійну ворожнечу", - написав Кириленко.

"Будь-яка церква не може зневажати думки більшості православних України, які підтримують надання томосу". "УПЦ МП стала на шлях самоізоляції", - зазначив він.

Нагадаємо, 14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

25 вересня "біла" РПЦ услід за гундяєвською "червоною" відреклася від Вселенського патріарха.

25 ж вересня Синод УПЦ МП закликав Вселенського патріарха Варфоломія припинити "грубе втручання" в їхні внутрішні справи.

У відповідь на це у Константинопольському патріархаті заявили, що У Варфоломія заявили, що Онуфрій не має ніякого права виганяли екзархів Константинополя з України

Довідка: 1 вересня у Стамбулі відбувся Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

На соборі Вселенський Патріарх Варфоломій перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

2 вересня вселенський патріарх Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

17 вересня екзархи Вселенського патріарха Вафоломія привезли в Україну доказ надання автокефалії Українській православній церкві.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Київський патріархат після томосу висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Тим часом в Українській православній церкві московського патріархату вважають, що необхідно скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату про призначення екзархів у Києві.

Як відомо, 17 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна