УПЦ КП вибрала свого кандидата на голову помісної церкви

УПЦ КП провела 13 грудня архієрейський собор для підготовки до Об'єднавчого собору і визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої єдиної помісної церкви

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря, передає Depo.ua із посиланням на "Українські Новини".

"У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору", - сказав Зоря.

Він відмовився назвати цю людину, зазначивши, що кандидатуру почують учасники собору 15 грудня. За даними Depo.ua, кандидатурою є Філарет.

За його словами, голосування на соборі буде таємним, як раніше запропонував Вселенський патріарх Варфоломій.

Спочатку всі учасники собору визначать трьох головних претендентів, а потім тільки архієреї таємним голосуванням оберуть з цієї трійки предстоятеля.

Архиєпископ зазначив, що комісія представників православних церков України, котра веде підготовку до об'єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.

"Ми пройшлися по проекту статуту, який був запропонований від Синоду Вселенського патріархату. Дискутували, деякі речі збережені, деякі речі змінені, дещо відкинуто", - сказав речник УПЦ КП.

Нагадаємо, що Томос про автокефалію майбутньому очільнику помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна