Союз миротворців: Що Тимошенко пообіцяла Таруті

Через відмову Сергія Тарути від балотування точно програють виборчі комісії, які будуть змушені у бюлетенях маркувати його прізвище печаткою "вибув". А що від об’єднання виграли самі Тимошенко і Тарута?

Політичний оглядач
Союз миротворців: Що Тимошенко пообіцяла…

Про те, що Юлія Володимирівна і Сергій Олексійович співпрацюють було секретом полішинеля. У кулуарах подейкували, що доволі масштабна візуальна реклама Тарути, який про своє балотування заявив давно, мала практичну мету – застовпити на біл-бордах місце для подальшої появи тут Тимошенко. Правда це чи ні, сказати важко, адже під час активної фази кампанії Тарута і далі рекламувався. Крім того, давно ходили чутки, що лідерка "Батьківщини" пообіцяла лідерові партії "Основа" посаду прем’єр-міністра в разі перемоги на президентських виборах. Але з того факту, що Тарута не об’єднався з нею раніше, робили висновки про якісь підводні камені, які могли виникнути у взаєминах цих двох політиків. Однак сьогоднішня подія засвідчила: для об’єднавчого кроку підбирався вигідний час. Інформаційний вихлоп за два тижні до дня голосування буде сильнішим, аніж це могло статися тижні за два до цього.

Отже, Тимошенко і Тарута підписали спільний меморандум, у якому крім патетики є чотири чітких пункти. Перший – припинити кровопролиття на Донбасі та об’єднати країну від Сходу до Заходу (цікаво, чому не навпаки). Другий – підготувати та прийняти нову народну конституцію. Третій – імплементувати програмні напрацювання, викладені в Новій економічній стратегії Тимошенко і Доктрині збалансованого розвитку "Україна 2030" Тарути. Цей пункт і наштовхує на думку, що безпосереднім імплементатором на прем’єрській посаді стане саме останній з цього дуету. І, нарешті, четвертий пункт – реалізувати Новий курс України. "Я не порушу цінності і партнерство. Я можу закликати вас впевнено дивитися у майбутнє. Дякую за складне рішення", – наголосила під час унійної процедури Юлія Тимошенко. Утім, можливо, не таким складним воно і було.

Передвиборчі програми лідерів "Батьківщини" й "Основи" дійсно схожі – класики утопічних теорій Мор з Кампанеллою позаздрили б. Приміром, у програмі Тарути визначені наступні стратегічні орієнтири: Україна до 2030 року увійде в топ-30 країн світу з економічного зростання ВВП на рівні $710 – 750 млрд; щорічні темпи зростання економіки становитимуть не менш як 10%; не менш як 50% населення за рівнем прибутків належатиме до середнього класу; середня тривалість життя в Україні становитиме понад 75 років. Останній пункт особливо милує. Та є ще й інші обіцянки на кшталт відмовитися від імпорту газу й самим його експортувати, ввести виборність очільників регіонів, місцевих суддів, керівників місцевої поліції та інших правоохоронних органів.

Проте у програмах двох політиків містяться й суттєві відмінності. Наприклад, у Тарути ні слова про Будапештський формат, з яким носиться Тимошенко. Натомість союзник Юлії Володимирівни стоїть за позаблоковий статус України. І тут відразу виникає питання: якщо лідерка "Батьківщини" бере собі у соратники Таруту, то чи правдивими є її обіцянки про курс України на НАТО? Тимошенко пропонує скасувати ПДВ та ЄСВ, Тарута - зменшити ПДВ з 20% до 15%, а ЄСВ з 22% до 15%, Тимошенко хоче новий Податковий кодекс, Тарута, навпаки, за трирічний мораторій на зміни до цього документу і так далі.

Як показують останні соцопитування, лідерка "Батьківщини" ризикує не потрапити до другого туру виборів, причому такий ризик суттєвий. Але і тут Тарута не прогадав – хто б не став президентом, "Батьківщина" йтиме на вибори і заразом візьме його. Крім того, нинішня кампанія показала, що про економіку ніхто із соратників Тимошенко до пуття говорити не може, тепер у неї буде Тарута, який закриє собою цю прогалину. В обмін на майбутнє депутатство, якщо не вигорить з Юлиним президентством.

Відомо, що лідер "Основи" має у шафі достатньо скелетів, адже у бізнесі і політиці він давно. І це може стати певною проблемою для Тимошенко, якщо її опоненти вирішать бити по ній через атаки на Таруту чи його оточення. Хоча, зрештою, показником правильності чи хибності об’єднавчого рішення стануть результати найближчих соцопитувань – від Сергія Олексійовича, судячи з його минулих рейтингових показників, до Тимошенко мало що перетиче, тому тут цікавіше, чи не відбудеться електоральний відтік від самої Тимошенко через таке союзництво.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme