Навіщо Білецькому диктатура Порошенка

Учора Андрій Білецький та його соратники по "Нацкорпусу" провели прес-конференцію, на якій, фактично, вимагали від президента порушити закон і вдатися до диктатури

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Навіщо Білецькому диктатура Порошенка…

Нагадаємо, минулої суботи, 9 березня, "Нацкорпус" провів мітинг, головна вимога якого – покарати осіб, названих журналістами винними у розкраданнях в "Укроборонпромі". Журналістами, не слідством. Тоді Білецький поставив президенту ультиматум: виконати вимоги націоналістів до суботи 16 березня. Далі молодь із символікою "Нацкорпусу" прийшла на вулицю Банкову, де сталися сутички з поліцією, був застосований сльозоточивий газ. Того ж дня члени "Національного корпусу" в Черкасах намагалися зірвати зустріч Петра Порошенка з місцевими жителями. Внаслідок дій угрупування Білецького зазнали травм 22 співробітники поліції. Буквально наступного дня в середовищі "Нацкорпусу" почалися затримання.

Читайте також: Ультиматум Білецького: Чому "Нацдружини" атакують Порошенка

Учора лідер цієї партії продовжив ставити ультиматуми. "Ми не будемо зупинятися, доки ці люди (підозрювані в розкраданнях на оборонці – Ред.) не сядуть за ґрати", - сказав він на брифінгу. Ще категоричнішим був начальник штабу "Нацкорпусу" Родіон Кудряшов: "Ми дали Порошенку тиждень, щоб він використав останнє дієво право в Україні: взяв телефонну слухавку і наказав своїм лакеям – суддям і прокурорам взяти себе в руки і заарештувати цих покидьків".

Отже, націоналісти Білецького вимагають від президента фактично порушити закон і застосувати телефонне право до тих осіб, яких вони вважають корупціонерами. Тобто, хочуть примусити Петра Порошенка до диктатури.

Слід визнати: вже самі по собі такі заяви з’явилися тому, що останні п’ять років в Україні не існувало диктатури, а є свобода слова і політичної діяльності. Якби Порошенко справді був диктатором, як його малюють у "Нацкорпусі", то зараз у нас було б не 39 кандидатів у президенти, а від сили кілька підставних осіб, які мали б "під нуль" програти чинному гарантові. Як це відбувається у справжніх диктатурах – тій же Росії, приміром. І лише завдяки наявності в нашій країні демократії можливе існування такої структури, як "Національний корпус". У нас представники цього сегменту політики почуваються максимально вільно.

Тим часом у тій же Росії з ідеологічними колегами Білецького розібралися давно. Їх спочатку розпорошили, одних зробили ручними, менш зговірливих – показово жорстко покарали. За гратами опинилися лідери російських націоналістів Олександр Бєлов, "Тесак", Дмитро Дьомушкін, Роскомнадзор заблокував найбільший російський націоналістичний інтернет-сайт "Супутник і Погром" і кілька дрібніших. Навіть "русскій марш" 2018 року в Росії провели підконтрольні владі організації, що викликало стримане невдоволення тих російських правих, які не знайшли себе біля влади.

Знищуючи своїх, Кремль водночас активно підтримує радикалів за межами своєї держави. Вони виконують роль або "корисних ідіотів", які допомагають Росії вирішувати ті чи інші завдання, або є безпосередніми агентами. "…бійцівські клуби, неонацисти, футбольні хулігани і банди мотоциклістів служать Кремлю і його операціях впливу в країнах Заходу, - пише про це видання The Atlantic. – Російська розвідка намагається використовувати радикалізованих і розлючених молодих людей для того, щоб підірвати демократії Заходу зсередини. І не тільки у віртуальному світі, але і в реальному житті".

Після вторгнення в Україну, зазначає сайт, Кремль посилив приховану війну, використовуючи правих радикалів і агресивні групи – ідеальних агентів для здійснення мети Москви щодо дестабілізації західного суспільства і інфільтрації в політичну і бізнес-еліту різних країн. "Вибудовуючи відносини з правими і лівими радикалами, Кремль виховав для себе зручних місцевих сурогатів, які можуть посилити гострі теми в суспільстві так само, як російські тролі в інтернеті розповсюджують вигідні для російського уряду суперечливі наративи", - констатує The Atlantic.

І останнє зауваження. Відсутність публічної підтримки дій "Нацкорпусу" з боку інших представників націоналістичного середовища – партії "Свобода", праворадикальної організації С14 чи легендарного "Правого сектору" є яскравим свідченням на користь того, що ті не вважають Білецького і його структуру справжніми українськими націоналістами. Радше тими, хто у когось на підтанцьовках. І об’єднання з ними перед виборами нової Верховної Ради, які мають відбутися у жовтні, не буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme