Укргазвидобування дало грошей Полтаві

Для того щоб пригасити народне невдоволення навколо скандального тендеру на проведення 100 гідророзривів пластів, Укргазвидобування дало "хабар" в 19 мільйонів гривень, - вважають полтавські екологи та активісти.
Depo.Влада
12 червня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

"Не можна проводити закритий тендер майже на мільярд, в результаті якого може статися екологічна катастрофа, і затикати всім незадоволеним роти "хабарами". Гроші, які Песоцький і Головко повинні взяти в Укргазвидобуванню в нинішніх умовах, - це "хабар", щоб закрити рота. Депутати голосують проти тендера, а чинуші на камеру розповідають, що Укргазвидобування меценат і підтримує область. Проблеми з водою в Сенчі нічому не навчили. Тільки екологічна експертиза по одній свердловині повинна коштувати більше, ніж вони дають зараз на рішення проблем в Сенчі, а вони хочуть за один тендер визначити долю 100 свердловин", - прокоментував ситуацію виданню громадський діяч Геннадій Сікалов.

Голова Полтавської обласної держадміністрації, член партії «Батьківщина», Валерій Головко 10 червня написав на своїй сторінці в Facebook після зустрічі з представниками Укргазвидобування: «В рамках угоди громада Сенчі в цьому році отримає 3 мільйони гривень, які місцеві жителі вирішили витратити на вирішення наболілої проблеми - будівництво водопроводу ".

"Укргазвидобування, використовуючи недосконалість українського законодавства, вважає мільярди, які знаходяться на її рахунках, не державними, і відштовхуючись від цього вони самі визначають правила тендерних операцій. Більшість дрібних тендерів вони проводять через ProZorro, а все більш-менш істотне - закрито. Це дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" з малою часткою приватного капіталу. Ми повинні реформувати законодавство і зобов'язати Укргазвидобування проводити всі свої тендери відкрито! Керівництво УГД могло б продемонструвати відкритість, європейський підхід і за своєю ініціативою скасувати закритий тендер на 100 гідророзривів і провести всі знову, але публічно. Публічність обов'язкова в такій важливій справі, тим більше що мова йде про екологічну безпеку місцевих громад, яким потрібні гарантії, що при здійсненні ГРП з дотриманням технології та забезпечено переробку небезпечних відходів ", - дала оцінку ситуації Тетяна Бойко, координатор ПЕК і житлово-комунальних програм громадянської мережі ОПОРА.

Нагадаємо, раніше депутати Полтавської обласної ради не підтримали проведення гідророзривів пластів в межах нафтогазоносних ділянок ПАТ "Укргазвидобування" в області і на засіданні 1 червня ухвалили рішення доручити голові обласної ради звернутися до глави правління Укргазвидобування з пропозицією скасувати конкурс на проведення робіт з інтенсифікації видобутку методом гідророзриву пласта.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: Полтава