Україну хочуть поділити ще й на повіти та громади

В Україні треба організувати місцеве самоврядування на рівні громад, повітів і регіонів
Depo.Влада
15 травня 2015 15:52
ФОТО: depo.ua
Україну хочуть поділити ще й на повіти та громади
Україну хочуть поділити ще й на повіти та громади

З такою пропозицією до Конституційної комісії звернулися члени робочої групи з питань децентралізації влади, передає depo.ua з посиланням на INSIDER.

"Робоча група пропонує організовувати самоврядування на трьох рівнях: низовий, середній і вищий", - сказав на засіданні комісії керівник групи Михайло Теплюк.

Представляти низовий рівень, згідно з напрацюваннями, будуть громади (серед пропозицій були й волості), другий середній рівень - повіти (округи), третій вищий рівень - регіони.

Під регіонами розуміються такі адміністративно-територіальні одиниці як Автономна республіка Крим, області.

"Особливий статус пропонується надати на Конституційному рівні таким адміністративно-територіальним одиницям як Київ і Севастополь", - зазначив Теплюк.

Згідно з пропозиціями робочої групи, виконавчі органи місцевого самоврядування, які формуються на рівні громади, є підконтрольними і підзвітними відповідним радам.

"Щодо організації самоврядування на повітовому та обласному рівні, то тут пропонується передбачити формування рад повітових і обласних рад, які мають свої виконавчі органи. Ці органи мають бути підзвітними і підконтрольними відповідним повітовим і обласним радам", - сказав він.

Крім того, члени робочої групи дійшли висновку, що посади голів виконкомів та голів відповідних повітових та обласних рад є несумісними.

Нагадаємо, що Конституційна комісія розробляє зміни до Основного Закону по трьох напрямках: права людини, децентралізація і судочинство.