Українцям відкрили можливість писати петиції Гройсману

Приватні особи та громадські організації відтепер зможуть подавати петиції до Кабінету Міністрів

Відповідну постанову №457 уряд затвердив 22 липня, повідомляє depo.ua.

При цьому буде використовуватися система ідентифікації користувача за допомогою електронного підпису, Bank-ID або SMS.

Громадяни зможуть скористатися пошуком петицій на сайті – за змістом або іншим реквізитам.

"Петиція розглядається в порядку, встановленому статтею 231 Закону, за умови збору на її підтримку не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більше ніж трьох місяців з дня її оприлюднення", - йдеться в постанові. 

Інформація про початок розгляду петиції має бути опублікована на урядовому порталі не пізніше як за 3 робочих дні після отримання необхідної кількості підписів громадян на її підтримку, а в разі надходження петиції від громадського об'єднання – не пізніше ніж за 2 робочих дня після її отримання.

Розгляд клопотання здійснюється не довше 10 робочих днів.

Також передбачені терміни від 1 до 3 робочих днів на різні процедурні питання в разі їх виникнення.

Після закінчення терміну розгляду петиції на урядовому порталі публікується оголошення з відповідним обґрунтуванням щодо підтримки або непідтримки її прем'єр-міністром, а також надсилається відповідь ініціаторові петиції.

За підрахунками, розгляд петиції з моменту отримання необхідної кількості підписів громадян до відповіді ініціатору може зайняти до 22 робочих днів.

У Кабміні наголошують, що не можуть вважатися петиціями заяви і скарги, порядок подання та розгляду яких встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, господарсько-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про доступ до судових рішень "Кодексом адміністративного судочинства України, законом України" Про запобігання корупції", а також порядок подання і розгляду яких по суті визначені законом.

Нагадаємо, що подавати електронні петиції до Верховної Ради можна з жовтня 2015 року. А сайт петицій до президента України запрацював у серпні минулого року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme