Українці Росії написали Путіну листа

Українські організації Росії звернулися до президента країни Володимира Путіна з приводу порушення прав і свобод людини в РФ, тиску на все українське в державі
Depo.Влада
24 листопада 2015 09:16
ФОТО: depo.ua

Відповідне звернення розмістив на своїй сторінці у "Фейсбуці" співголова регіональної громадської організації "Українці Москви" Віктор Гіржов, передає depo.ua.

"У Росії існує значна кількість українських громадських організацій, які займаються розвитком та популяризацією української культури.

Одним з пріоритетних завдань у своїй діяльності українські організації вважають розвиток добросусідських відносин між країнами, народами, заснованих на рівності, взаємоповазі. Українцям Росії завжди були властиві почуття толерантності, поваги до інших народів, культур. Також українці Росії відкидають діяльність, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, ненависті до інших народів", - йдеться у зверненні.

"У той же час сьогодні український громадський рух в Росії наштовхується на ряд труднощів у своїй діяльності, що, очевидно, пов'язано із загальним погіршенням російсько-українських відносин", - зазначається  у зверненні.

Зокрема, українці Росії нагадали про обшуки та арешт директора української бібліотеки Наталії Шаріної, обшук у квартирі члена української організації Семененка, заборону на в'їзд до Росії одному з керівників федеральної української організації Віктору Гіржову, провокації по відношенню до Культурного центру України в Москві.

"Українці Росії вдячні уряду Москви за створення української бібліотеки, яка сьогодні є єдиним російським державним культурним закладом такого профілю. Діяльність бібліотеки отримала вашу позитивну оцінку, шановний Володимире Володимировичу", - наголошують у зверненні, тому вони щиро не розуміють, чому бібліотека раптом стала "екстремістською".

"Шановний пане президенте, українські організації Росії звертаються до Вас як гаранта Конституції, гаранта прав і свобод усіх людей, що проживають в Росії, з проханням розібратися в ситуації, що створилася.

Ми вважаємо, що в демократичній правовій державі люди можуть мати різні думки і погляди на історію, суспільно-політичні події, при цьому поважаючи думки інших, а дії влади мають бути спрямовані на зміцнення цих свобод, на зміцнення міжнаціонального, міжконфесійного миру і злагоди. Ситуація навколо Бібліотеки української літератури ніяк не сприяє досягненню цих цілей", - зазначають у зверненні.

Нагадаємо, 28 жовтня в будівлі "Бібліотеки української літератури" в Москві проходив обшук.  Також поліція затримала директора закладу Наталію ШарінуПроти неї порушено справу про розпалювання національної ненависті.

Співробітники бібліотеки української літератури у Москві заявили, що видання Дмитра Корчинського вилучено ще у 2010 році і не поверталося до читальні, і що слідчі підкинули їх у бібліотеку.

Про наявність в бібліотеці української літератури, визнаної екстремістською, слідчому комітету повідомив муніципальний депутат Дмитро Захаров від партії "Справедлива Росія"

Більше новин політики читайте на Depo.Влада