Українці не хочуть затягувати паски заради реформ, - опитування

Українці не вірять, що у цьому році економічна криза закінчиться, та не готові терпіти матеріальні труднощі до яких може призвести здійснення реформ
Depo.Влада
17 березня 2016 12:04
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова щодо оцінки громадянами ситуації в країні, передає depo.ua.

Зокрема, лише 5,8% опитаних вважають, що у 2016 році економічна криза закінчиться і почнеться економічне зростання, 22% – що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року буде у стані застою, 32,9% – що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде, 23,5% – що відбудеться колапс економіки – із масовим закриттям виробництв та безробіттям, неможливістю сплачувати за боргами (дефолт), різким знеціненням гривні тощо.

Порівняно з аналогічними оцінками початку 2015 року знизилася частка як тих, хто прогнозує початок економічного зростання  (11,6% до 5,8%), так і колапс економіки (з 30,7% до 23,5%), зате зросла частка тих, хто вважає, що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року буде у стані застою (з 17,8% до 22%), і тих, хто вважає, що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде (з 26,7% до 32,9%).

Також респондентам ставилося питання, чи згодні вони терпіти певні матеріальні труднощі, до яких може призвести здійснення реформ. 8% відповіли, що вони "готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху країни", 29,2% –   що вони "якийсь час готові потерпіти, але недовго (не більше року)", 24,3% – не готові, бо не вірять в успішність реформ, а 32% – не готові через те, що їх матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 24 лютого 2016 року. Було опитано 2021  респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада