Українці не хочуть затягувати паски заради реформ, - опитування

Українці не вірять, що у цьому році економічна криза закінчиться, та не готові терпіти матеріальні труднощі до яких може призвести здійснення реформ

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова щодо оцінки громадянами ситуації в країні, передає depo.ua.

Зокрема, лише 5,8% опитаних вважають, що у 2016 році економічна криза закінчиться і почнеться економічне зростання, 22% – що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року буде у стані застою, 32,9% – що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде, 23,5% – що відбудеться колапс економіки – із масовим закриттям виробництв та безробіттям, неможливістю сплачувати за боргами (дефолт), різким знеціненням гривні тощо.

Порівняно з аналогічними оцінками початку 2015 року знизилася частка як тих, хто прогнозує початок економічного зростання  (11,6% до 5,8%), так і колапс економіки (з 30,7% до 23,5%), зате зросла частка тих, хто вважає, що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року буде у стані застою (з 17,8% до 22%), і тих, хто вважає, що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде (з 26,7% до 32,9%).

Також респондентам ставилося питання, чи згодні вони терпіти певні матеріальні труднощі, до яких може призвести здійснення реформ. 8% відповіли, що вони "готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху країни", 29,2% –   що вони "якийсь час готові потерпіти, але недовго (не більше року)", 24,3% – не готові, бо не вірять в успішність реформ, а 32% – не готові через те, що їх матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 24 лютого 2016 року. Було опитано 2021  респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme