Український посол, каже що МЗС Польщі не викликало його через Саакашвілі

Посол України в Польщі Андрій Дещиця спростовую, що був викликаний до Міністерства закордонних справ Польщі через події в Перемишлі та на українсько-польському кордоні в рамках повернення до України екс-президента Грузії, екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Мене не викликали до МЗС Польщі", - заявив Дещиця.

За його словами, посольство України було у постійному контакті з МЗС Польщі і стежило за ситуацією, яка розвивалася у Перемишлі у зв'язку з невідправленням потяга "Київ-Перемишль" і тим, що кількасот пасажирів - громадян України не могли вчасно виїхати з Польщі.

"Відразу після виникнення цієї позаштатної ситуації туди був направлений консул генконсульства України в Любліні, який прибув на місце для врегулювання ситуації і допомагав пасажирам, надаючи консульські поради, яким чином добратися в Україну та роздаючи воду", - зазначив Дещиця.

Він додав, що консул дочекався, коли обидва потяги відправляться в Україну. Зауважень на його адресу не надходило.

Дещиця розповів, що на пункті пропуску "Медика-Шегині" також були присутні два консули з генконсульств України у Любліні та Кракові.

Нагадаємо, польский євродепутат Яцек Саріуш-Вольський заявив, що Дещицю викликали до МЗС Польщі для надання пояснень.

Нагадаємо, ввечері 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі та його прихильники штурмом взяли український кордон у пункті "Шегині".

Під час інциденту з проривом кордону 12 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження.

Цей факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що організатори прориву Саакашвілі будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Сам Саакашвілі запевняє, що ані він, ані його прихильники не порушували закон.

Довідка: Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme