Українській мові в Криму оголосили лінгвоцид, - експерт

В анексованому Росією Криму зараз фактично заборонене навчання українською мовою, з 400 україномовних класів вже закрили 350
Depo.Влада
8 липня 2015 19:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" Андрій Щекун під час презентації в 8 липня аналітичного огляду "Становище української мови в Україні в 2014-2015 роках", повідомляє Крим.Реалії, передає depo.ua.

"Я називаю це явище лінгвоцидом у Криму. У Бахчисараї був україномовний клас, після анексії його розформували по різних паралелях, навіть дітей не залишили разом, хоча б і в російськомовному класі. Тобто їх розкидали по різних класах, щоб не було контакту ні україномовних батьків, ні школярів", - сказав він.

За інформацією Щекуна, з 400 україномовних класів у всьому Криму, зараз працюють 50, а єдина українська гімназія фактично "русифікована".

Залишилася одна паралель з 1-го по 9-й клас, відповідно до російського законодавства, у старших класах навчатися рідною українською або якою-небудь іншою мовою практично заборонено", - підкреслив Щекун.

Згідно з озвученою на презентації інформацією, в Криму розформували єдиний факультет української мови, його перепрофілювали в кафедру на базі факультету слов'янської філології та журналістики університету (КФУ).

Громадські діячі також стверджують, що в Криму залишається можливість вивчати українську мову в школах: або факультативно, або один раз на тиждень.

Раніше "міністр освіти" окупаційного уряду Криму Наталія Гончарова повідомляла, що на півострові в 20 школах є класи з українською мовою навчання, де всі дисципліни викладають українською мовою.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua