Українських консулів не пустять на суд над Сенцовим

У Ростові-на-Дону 9 липня в закритому режимі розпочнуться попередні слухання у справі українського режисера Олега Сенцова
Depo.Влада
2 липня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сторінці українського МЗС у Facebook, передає depo.ua.

"Засідання суду буде проходити у закритому режимі, що, на жаль, унеможливить присутність консульських посадових осіб України у залі суду під час розгляду справи", - сказано у повідомленні.

У відомстві додали, що російські компетентні органи протягом 13 місяців так і не надали дозволу на зустріч українського консула з Сенцовим, незважаючи на 15 офіційних звернень української сторони і додали, що це - грубе порушення положення Віденської конвенції про консульські відносини та Консульської конвенції між Україною та Росією.

"Російська сторона зазначає, що Сенцов відповідно до російського законодавства вважається громадянином Росії. При цьому українська сторона неодноразово наголошувала на нелегітимності автоматичного та примусового надання громадянства Російської Федерації громадянам України - мешканцям окупованої АР Крим", - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, в Парижі перед російським посольством пройшла акція протесту, учасники якої вимагали звільнити Олександра Кольченка та Олега Сенцова, а також інших кримських політв'язнів.