Українські війська отримали американську зброю із загадковою назвою HMMWV

Поки президент США Барак Обама розмірковує над рекомендацією Конгресу про затвердження поставок зброї в Україну, до Києва прибула перша партія легендарних американських "Хамвеїв", тож тепер усім, хто цікавиться військовими подіями в Україні, доведеться вивчити два нових слова - HMWV або Humvee.
Depo.Влада
26 березня 2015 12:16
ФОТО: depo.ua
Українські війська отримали американську зброю із загадковою назвою HMMWV
Українські війська отримали американську зброю із загадковою назвою HMMWV

HMMWV  - це High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (високомобільний багатоцільовий колісний транспортний засіб), Humvee (Хамві) – спрощена назва автомобіля.

Від початку 80-их років HMMWV є одним із основних пересувних засобів армії США і перевірений у безлічі військових конфліктів.

Автомобіль спроектований так, що може пересуватися по дну, занурюючись у воду на глибину до 1,5 метри, він пройшов випробування у пустелі та арктичних умовах і здатен підніматися по схилах під кутом у 60 градусів.

Під час війни у Перській затоці на початку 90-их Humvee став настільки популярним, що була випущена цивільна модифікація джипа під загальновідомим тепер брендом Hummer.

Автомобілі HMMWV в аеропорту "Київ" зустрічала делегація українських високопосадовців на чолі з президентом України Петром Порошенком.

"Я особисто за кермом HMMWV побачив, що це є надзвичайно ефективна та потужна бойова машина, яку сьогодні чекають в українському війську", - заявив Порошенко журналістам після випробування автомобіля.

Всього прибули 10 автомобілів з посиленою бронею, 8 з яких після оснащення озброєнням українського виробництва будуть направлені в підрозділи Високомобільних десантних військ, 2 – спеціальним підрозділам Служби безпеки України. Джипи надійшли відповідно до рішення США про передачу Україні оборонних засобів. 

Загалом США планують поставити 230 автомобілів HMMWV.  Очікується, що ще дві партії по 10 машин з посиленою бронею прибудуть в Україну до квітня, а решта 200 автомобілів – протягом 45 днів.

Фото: EPA, Прес-служба АП

Мітки: