ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українські прикордонники арештували 15 суден, які "завітали" до Криму

Україна арештувала чи ввела інші обмеження щодо 15 іноземних суден, які заходили в закриті порти незаконно анексованого Росією Криму

Depo.Влада
15 листопада 2018 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян в ефірі радіо "Крим.Реаліі", передає Depo.ua.

"Якщо вони (судна – ред.) потрапляють у нашу морську економічну зону чи заходять в українські порти, ми вживаємо заходи, щоб обмежити їхнє подальше переміщення", – пояснив він.

Слободян зазначив, що арешт чи інші обмеження накладені на ті судна, "які порушили законодавство України, відвідуючи порти Криму".

Представник Прикордонної служби зазначив, що в порти анексованого Криму зайшли понад 940 іноземних судів, однак значна частина із них – російські судна, які обслуговують закриті порти.

"Іноземних суден, які заходять у порти Криму, не так багато, тому що діють санкції. Судновласники, які дбають про свою репутацію, не поспішають приймати запрошення від місцевої окупаційної влади", – додав Слободян.

Нагадаємо, дещо раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що в жовтні в порти анексованого Криму зайшли 20 танкерів і вантажних суден-порушників.

19 лютого 2018 року Україна подала до Міжнародного трибуналу ООН меморандум про порушення Росією положень Конвенції ООН із морського права.

Довідка: Із липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування усіх портів анексованого Росією півострова, гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада