Ярош і Парасюк за крок до визнання геїв

Українські ультраправі таки повоювали з геями. Хоча й зробили це не надто масштабно. Можна сказати, "відпрацювали для галочки".
Depo.Влада
6 червня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Ярош і Парасюк за крок до визнання геїв
Ярош і Парасюк за крок до визнання геїв

Кілька поранених - ні за що. Кілька десятків затриманих - може, декому з них здається, що вони здійснили геройський вчинок, захистивши традиційні родини. Які їх про це ніби не просили. Складається враження, що "від душі" працювала тільки міліція, якої було, мабуть, більше, ніж демонстрантів з нападниками разом. І яка теж понесла втрати пораненими.

Можливо, таким було рішення "провідників", які вирішили обмежитись демонстрацією свого різко несхвального ставлення замість того, щоб влаштовувати масштабне побоїще. Може, виконавці просто "обламались" - і не прийшли. В такому разі можна було б сказати, що українські ультраправі - в першу чергу українці, і тільки в другу - націоналісти.

Але як би там не було, з класичної тріади європейського "дикого націоналізму" - гомофобія, антисемітизм та антиісламізм - українські ультраправі проекти продемонстрували, що реально заражені лише першим компонентом. Брак антиісламістських настроїв ще можна списати на те, що кількість мусульманських мігрантів в Україні відносно невелика, і "боротьба" з ними не дасть відчутних політичних дивідендів, як то є в Росії. Хоча при тому російські ЗМІ навіть розповідають про якесь спільне бойове минуле Яроша з російськими моджахедами,

Натомість відсутність антисемітизму виглядає приємним сюрпризом, який радикально відрізняє українських "нациків" як від європейських, так і від російських "побратимів". Дехто це може сприймати як продовження славних традицій УПА, в рядах якої євреї воювали пліч-о-пліч з українцями - що би потім не розповідали радянські історики. Дехто може навіть нечемно тицьнути пальцем на чесне обличчя популярного олігарха, з яким цілком мило спілкується Ярош. В будь-якому разі, це доконаний факт - антисемітизму в українському націоналістичному дискурсі немає.

Таким чином, з трьох концептів, які виключають переважну більшість ультраправих з адекватного політичного дискурсу, українським ультраправим залишилось здолати всього лиш один.

При тому ніхто й не вимагає від них любові до секс-меншин. Достатньо буде, щоб пости на Фейсбуці, котрі починаються словами "Як християнину і просто людині, мені їх шкода, і не більше" - тим і закінчувались. Все решту - зайве. Як для християнина, так і просто для людини.

А, ну і ще три десятки хлопців в суботу вранці можуть зайнятись чимось кориснішим, ніж те, чим вони займались 6 червня. І пальне для службового мікроавтобуса можна зекономити.

Читайте також: Хто просив Яроша з Парасюком захищати українців від геїв?